mojeauto.pl > motogazeta > Samochody luksusowe > BMW 5 na Nurnburgringu

BMW 5 na Nurnburgringu

Aktualna generacja BMW Serii 5 przeszła niedawno face-lifting, ale już niebawem nadejdzie czas aby model został zastąpiony kolejną generacją. Prototyp następcy został przyłapany w kamuflażu podczas jazd testowych na torze Nurnburgring.

BMW 5 na Nurnburgringu

jazd testowych na torze Nurnburgring.

Cechą charakterystyczną designu nowego BMW Serii 5 będzie jego potężny, chromowany grill. Dużo elementów w stylizacji nadwozia tego samochodu będzie pochodzić z pokazanej niedawno BMW Serii 7. Będzie to jednak całkiem inny samochód.

Zgodnie z tradycją, nowe auto będzie naszpikowane najnowszymi wynalazkami elektronicznymi. W lusterkach bocznych będą montowane szerokokątne kamery pozwalające eliminować martwe punkty i ulepszać bezpieczeństwo. Auto będzie też wyposażone w nowy system iDrive oraz zaawansowany system PDC.

Jeśli chodzi o jednostki napędowe to wiadomo już, że gama benzyniaków będzie wynosić aż sześć silników, począwszy od 2,5 litrowego (218KM), aż do 4,4 litrowego V8 (400KM). Jeśli chodzi o silniki napędzane olejem napędowym dostępne będą cztery warianty. W nowej "piątce" pojawi się skrzynia biegów M-DCT, natomiast w wersji M5 będzie instalowana ośmiobiegowa przekładnia.

Auto pojawi się na rynku prawdopodobnie wiosną 2011 roku.


Podobne wiadomości:

Nowy system Dynafleet i jego rozbudowane funkcje

Nowy system Dynafleet i jego rozbudowane...

Rynek 2008-07-04

Jeep promuje Renegade'a

Jeep promuje Renegade'a

Aktualności 2014-09-23

Komentuj:

~mptr 2008-09-03

ten rysunek to obecna piątka E60 z przerysowanym przodem na a'la Concept CS Nie wiem jak będzie wyglądało nowe "5" ale jestem pewien że nie tak

~Artur 2008-08-29

Czytał "Motogazetę" 1 kwietnia :)

~BMW750 2008-08-29

"Widzialem rysunki M10 i nowej rakiety BMW która ma ponoć osiągać ponad 400km/h i mieć 700KM silnik ale to plany po za 2012r." Skad ty bierzesz te informacje z Wirtualnej Polski?? BUEHEHE

~bugatti 2008-08-29

Bardzo piękny.Kolejne modele też bendą tak piękne większe naszpikowane elektroniką itd.Widzialem rysunki M10 i nowej rakiety BMW która ma ponoć osiągać ponad 400km/h i mieć 700KM silnik ale to plany po za 2012r w między czasie pojawi się w BMW silnik hybrydowy począwszy od nowej BMW7 a dalej to nie wiem.

~Artur 2008-08-28

mptr ma rację. To nie jest zdjęcie z Nurnburgring.To raczej rysunek, po to aby zobaczyć co o nim sądzimy. Mnie się podoba i gdyby tak miła wyglądać w realu, to może być. Ale pamiętam rysunki nowej siódemki sprzed roku. Też miałą dobrze wyglądać i co? Dramat.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
Zastanawiałeś się kiedyś co zrobić, aby zakup nowego samochodu był mniej odczuwalny dla rodzinnego budżetu? Sprawdź nowego Citroëna C3 Aircross, który dostępny jest w nowoczesnej formie finansowania Citroën SimplyDrive.