BMW Hydrogen 7

Luksusowa limuzyna BMW seria 7 będzie pierwszym modelem, który napędzany będzie paliwem wodorowym. Prezentowany w Paryżu koncept powinien już być ostatnim etapem przed wdrożeniem go do seryjnej produkcji.

BMW Hydrogen 7
O ile zdecydowana większość innych producentów motoryzacyjnych stawia na rozwój technologii hybrydowej, próbując w ten sposób ograniczyć zużycie paliwa oraz emisję zanieczyszczeń, to bawarski koncern od początku stawiał na wodór jako paliwo przyszłości. I wydaje się, iż jest już bardzo blisko celu, tzn. wypuszczenia na rynek pierwszego modelu na rynek i to od razu nie byle jakiego, bo najbardziej luksusowej serii 7. Pierwsze 100 egzemplarze wodorowej serii 7 trafią do próbnego użytku już pod koniec tego roku.
 
BMW Hydrogen 7 będzie napędzany specjalnie przeprojektowanym dwunastocylindrowym, sześciolitrowym silnikiem bazującym na jednostce z wersji 760i. Osiąga on moc 260 koni mechanicznych, jego maksymalna prędkość jest elektronicznie ograniczana przy 230 km/h, a przyspieszenie do 100 km/h zajmuje 9,5 sekundy. Z racji tego, iż liczba stacji, na których dostępne jest paliwo wodorowe, jest bardzo ograniczona (dwie w Berlinie, do końca roku jeszcze jedna w Monachium), układ napędowy jest przystosowany także do pracy w trybie benzynowym. 74-litrowy bak na benzynę oraz 8 kilogramów płynnego wodoru pozwolą na łączny zasięg przekraczający 700 kilometrów (200 km na paliwie wodorowym, 500 na benzynie).
 
W porównaniu do serii 7 zmianom poddane zostało wnętrze auta. Przede wszystkim jest ono czteroosobowe, a to ze względu na konieczność zmieszczenia zbiornika na wodór. Dlatego też pasażerowie tylnej kanapy mają o 115 mm mniej miejsca na nogi niż w wersji wydłużonej "siódemki", jednakże wciąż o 25 mm więcej niż w zwykłej wersji. Zmniejszony został także bagażnik, z 500 do 225 litrów.
 

Sprawdź dostępne konfiguracje:

BMW Seria 7
BMW Seria 7
Cena podstawowa już od: 420 200 PLN brutto
Dostępne nadwozia: sedan-4dr.
Zobacz koniecznie: Wszystko o BMW Seria 7 Wszystko o BMW
Tematy w artykule: BMW BMW Seria 7

Podobne wiadomości:

Nowe BMW M5 - silnik, dane techniczne, osiągi

Nowe BMW M5 - silnik, dane techniczne, osiągi

Aktualności 2017-08-31

BMW prezentuje Z4 Concept

BMW prezentuje Z4 Concept

Aktualności 2017-08-17

Komentuj:

~kasia 2008-01-23

Śliczne auto:*

~do kubus 2 2006-09-21

benzyna jest cieczą o podwyższonym ryzyku wybuchu

~do kubus 2006-09-13

jest, ale z tego co kiedyś czytałem zbiornik nie jest z byle metalu, podobno jest tak zabezpieczony, że nawet przy wypadku nie powinno nic się stać

~kubus 2006-09-13

a czy wodór nie jest przypadkiem gazem o podwyzszonym ryzyku wybuchu?

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.