Serwis redagowany przez: Auto motor i sport
Serwis redagowany przez: Auto motor i sport

BMW Hydrogen 7

Luksusowa limuzyna BMW seria 7 będzie pierwszym modelem, który napędzany będzie paliwem wodorowym. Prezentowany w Paryżu koncept powinien już być ostatnim etapem przed wdrożeniem go do seryjnej produkcji.

BMW Hydrogen 7
O ile zdecydowana większość innych producentów motoryzacyjnych stawia na rozwój technologii hybrydowej, próbując w ten sposób ograniczyć zużycie paliwa oraz emisję zanieczyszczeń, to bawarski koncern od początku stawiał na wodór jako paliwo przyszłości. I wydaje się, iż jest już bardzo blisko celu, tzn. wypuszczenia na rynek pierwszego modelu na rynek i to od razu nie byle jakiego, bo najbardziej luksusowej serii 7. Pierwsze 100 egzemplarze wodorowej serii 7 trafią do próbnego użytku już pod koniec tego roku.
 
BMW Hydrogen 7 będzie napędzany specjalnie przeprojektowanym dwunastocylindrowym, sześciolitrowym silnikiem bazującym na jednostce z wersji 760i. Osiąga on moc 260 koni mechanicznych, jego maksymalna prędkość jest elektronicznie ograniczana przy 230 km/h, a przyspieszenie do 100 km/h zajmuje 9,5 sekundy. Z racji tego, iż liczba stacji, na których dostępne jest paliwo wodorowe, jest bardzo ograniczona (dwie w Berlinie, do końca roku jeszcze jedna w Monachium), układ napędowy jest przystosowany także do pracy w trybie benzynowym. 74-litrowy bak na benzynę oraz 8 kilogramów płynnego wodoru pozwolą na łączny zasięg przekraczający 700 kilometrów (200 km na paliwie wodorowym, 500 na benzynie).
 
W porównaniu do serii 7 zmianom poddane zostało wnętrze auta. Przede wszystkim jest ono czteroosobowe, a to ze względu na konieczność zmieszczenia zbiornika na wodór. Dlatego też pasażerowie tylnej kanapy mają o 115 mm mniej miejsca na nogi niż w wersji wydłużonej "siódemki", jednakże wciąż o 25 mm więcej niż w zwykłej wersji. Zmniejszony został także bagażnik, z 500 do 225 litrów.
 

Sprawdź dostępne konfiguracje:

BMW Seria 7
BMW Seria 7
Cena podstawowa już od: 400 400 PLN brutto
Dostępne nadwozia: sedan-4dr.
Zobacz koniecznie: Wszystko o BMW Seria 7 Wszystko o BMW
Tematy w artykule: BMW BMW Seria 7

Podobne wiadomości:

BMW Seria 5 G30 - zobacz ceny nowej

BMW Seria 5 G30 - zobacz ceny nowej "piątki"

Aktualności 2016-10-19

BMW M4 Coupe - DTM Champion Edition z okazji mistrzostwa

BMW M4 Coupe - DTM Champion Edition z okazji...

Aktualności 2016-10-17

Komentuj:

~kasia 2008-01-23

Śliczne auto:*

~do kubus 2 2006-09-21

benzyna jest cieczą o podwyższonym ryzyku wybuchu

~do kubus 2006-09-13

jest, ale z tego co kiedyś czytałem zbiornik nie jest z byle metalu, podobno jest tak zabezpieczony, że nawet przy wypadku nie powinno nic się stać

~kubus 2006-09-13

a czy wodór nie jest przypadkiem gazem o podwyzszonym ryzyku wybuchu?

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Koniec produkcji elektrycznego Audi R8 e-tron!
Koniec produkcji elektrycznego Audi R8 e-tron!
Tylko rok trwała produkcja elektrycznej odmiany supersportowego samochodu Audi. Przez niską sprzedaż tego modelu, zostanie on odesłany do lamusa. Czy tak kończy się świetlana przyszłość dla supersportowych "elektryków"?
Rozpoznaj modele Skody i wygraj Rozpoznaj modele Skody i wygraj