mojeauto.pl > motogazeta > Samochody luksusowe > BMW celuje w roczną produkcję 100 tys. aut

BMW celuje w roczną produkcję 100 tys. aut

O jakich modelach mowa? Chodzi o samochody z gamy "i". Bawarski koncern zapowiada, że do 2020 roku rocznie będzie produkował 100 tys. sztuk modeli z oznaczeniem "i".

BMW celuje w roczną produkcję 100 tys. aut
Prezes marki BMW Norbert Reithofer uważa, że produkcja modeli "i" wzrośnie gwałtownie w roku 2018, a później w 2020. Wszystko przez to, że producenci będą zmuszeni sprostać coraz bardziej wyśrubowanym normom spalanie. Do2020 roku w Europie samochody będą musiały maksymalnie emitować 105 g/km CO2.

Gama modelowa ekologicznych modeli składa się z i3 i i8. Ten pierwszy do sprzedaży trafił w listopadzie zeszłego roku i od tamtego czasu BMW zebrało już 11 tys. zamówień na ten model. Ian Robertson, szef marketingu i sprzedaży w BMW uważa, że prawdziwy potencjał modelu poznamy w przyszłym roku. Bieżący rok powiększy sprzedaż, gdyż od czerwca auto będzie dostępne na rynku amerykańskim.

W czerwcu na globalnym rynku pojawi się sportowy model i8. Robertson przewiduje, że klienci będą czekać na swój egzemplarz nawet 6 miesięcy. Dodał również, że dłuższy okres oczekiwania będzie oznaczał problem. To pokazuje, jak duże jest zainteresowanie BMW i8.Oba modele, i3 oraz i8 tak naprawdę dopiero rozpędzają się na rynku w 2014. Zainteresowanie tymi modelami jest bardzo ogromne, a do 2020 roku zobaczymy na pewno co najmniej faclifting tych modeli. Rozwój produkcji akumulatorów do tego typu aut rozwija się bardzo szybko, co pozwoli na zwiększenie rzeczywistego zasięgu modeli i3 oraz i8. To sprawi, że coraz więcej ludzi będzie chciało posiadać model z serii "i". Naszym zdaniem produkcja 100 tys. aut do 2020 roku jest trochę zaniżona.

Sprawdź dostępne konfiguracje:

BMW i3
BMW i3
Cena podstawowa już od: 165 000 PLN brutto
Dostępne nadwozia: hatchback-5dr.
BMW i8
BMW i8
Cena podstawowa już od: 636 800 PLN brutto
Dostępne nadwozia: coupe-2dr.
Zobacz koniecznie: Wszystko o BMW i8 Wszystko o BMW i3 Wszystko o BMW
Tematy w artykule: BMW BMW i BMW i3 BMW i8

Podobne wiadomości:

BMW zapowiada bardziej wyczynowe wersje swoich modeli

BMW zapowiada bardziej wyczynowe wersje...

Aktualności 2017-10-26

Nowe radiowozy polskiej policji - BMW 330i

Nowe radiowozy polskiej policji - BMW 330i

Aktualności 2017-08-16

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.