mojeauto.pl > motogazeta > Samochody luksusowe > BMW dla prezesa i polityka

BMW dla prezesa i polityka

Bawarski koncern zaprezentował oficjalnie pancerną wersję swojej topowej limuzyny. BMW Serii 7 High Security zostało zaprojektowane z myślą o politykach i elitach tego świata, które podróżując autem lubią czuć się bezpiecznie.

BMW dla prezesa i polityka

Nowe BMW Serii 7 High Security jako pierwszy samochód zostało certyfikowane przez BRV2009. Poza tym zabezpieczenia, których użyto w samochodzie spełniają restrykcyjne normy VR7, co oznacza, że potrafią wytrzymać ataki z większości rodzajów dostępnej broni szturmowej.

Droga do spełnienia najbardziej wymagających norm nie była prosta. Inżynierowie BMW przede wszystkim musieli opracować nową, wzmocnioną płytę podłogową, która od spodu jest osłonięta pochłaniającymi energię materiałami. Jednak modyfikacje dotknęły nie tylko podwozia. Cała karoseria samochodu składa się z kilku warstw materiałów kuloodpornych, a wszystkie szyby mają grubość kilkudziesięciu milimetrów.

 

Dodatkowo auto zostało wyposażone w system intercom, który umożliwia komunikację ze środka auta ze światem zewnętrznym, bez konieczności otwierania szyby. W razie wystąpienia pożaru w kluczowych miejscach umieszczono dysze gaśnicze.

W momencie wykrycia ataku przy użyciu trujących gazów samochód odcina dostęp powietrza z zewnątrz i dostarcza powietrze w zamkniętym obiegu ze swoich zbiorników. W konsoli środkowej wydzielono miejsce na karabin maszynowy.

To oczywiście nie wszystkie rozwiązania jakie zastosowano w nowym, pancernym BMW Serii 7 High Security.W zależności od zapotrzebowania nabywcy auto jest indywidualnie doposażone w odpowiednie rozwiązania.

Sprawdź dostępne konfiguracje:

BMW Seria 7
BMW Seria 7
Cena podstawowa już od: 409 300 PLN brutto
Dostępne nadwozia: sedan-4dr.

Podobne wiadomości:

Nowe BMW M5 - silnik, dane techniczne, osiągi

Nowe BMW M5 - silnik, dane techniczne, osiągi

Aktualności 2017-08-31

BMW X2 - kolejny crossover z Bawarii

BMW X2 - kolejny crossover z Bawarii

Aktualności 2017-10-27

Komentuj:

aaa 2009-08-12

Wbrew pozorom "opancerzone" X5 łatwo (podobnie jak model G Mercedesa) wywrócić ze względu na wysoko położoną masę. Dlatego kierowcy tych aut przechodzą specjalne szkolenia aby je prowadzić - nie wszystkie manewry można takim pojazdem wykonać. Z resztą nie jest to proste, przykład serii 7 która waży ponad 4 tony w tej wersji daje do myślenia. Ciekawą sprawą jest odkup tych pojazdów (gwarancja 2 - 3 lata to gwarancja na odporność na ataki - potem już nie ma pewności, że np. szyby wytrzymają) aby nie trafiały na rynek wtórnych, gdzie ktoś mógłby się zająć ich szczegółowym rozpracowaniem.

~jach 2009-08-11

znaczy nie takie dobre te bmw, skoro takie borowiki są w stanie je wywrócic do góry kołami

aaa 2009-08-11

Drogi to wytrzyma (bmw daje 2 do 3 lat gwarancji na takie auto, potem je odkupuje) gorzej z fantazją naszych borowików - już jedno wzmocnione X5 przewrócili na dach.....

Mateusz91krk 2009-08-11

takie wersje wzmocnione powinny być w standardzie na polskie drogi... bo może takie BMW wytrzyma ostrzał z AK-47 ale czy wytrzyma nasze drogi?? :P

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Jesteś widoczny – jesteś bezpieczny
Jesteś widoczny – jesteś bezpieczny
Widoczność to kluczowa kwestia dla bezpieczeństwa wszystkich uczestników ruchu drogowego. Kierowca jadący nieoświetloną drogą jest narażony na podobne niebezpieczeństwo, jak pieszy przemieszczający się poboczem bez elementów odblaskowych.