mojeauto.pl > motogazeta > Samochody luksusowe > Będzie hybrydowy Jaguar

Będzie hybrydowy Jaguar

Zaprezentowany na paryskiej wystawie koncepcyjny Jaguar C-X75 trafi do produkcji. Wprawdzie układ napędowy nie będzie aż tak innowacyjny jak w prototypie, jednak i tak zaskoczy wielu fanów marki z kotem na masce. Niestety, powstanie tylko 250 egzemplarzy tego okazu.

Będzie hybrydowy Jaguar
Kiedy w zeszłym roku na wystawie w stolicy Francji Jaguar pokazał koncepcyjny model C-X75 mało kto sądził, że będzie on kontynuowany. Ot kolejny z konceptów, który pokazuje jakieś tam enigmatyczne plany dotyczące przyszłości. Przypomnijmy, model ten posiadał cztery silniki elektryczne zlokalizowane przy każdym kole, każdy rozwijający moc 195 koni mechanicznych. Dodatkowo samochód posiadał umieszczone centralnie dwie turbiny gazowe, służące jako generatory, gdy baterie do silników stracą moc, dzięki czemu zasięg auta mógł wynieść nawet 900 kilometrów.

Wersja, która trafi do produkcji będzie bardziej typową hybrydą. Umieszczona centralnie jednostka benzynowa o niewielkiej pojemności i dużej mocy ma być wspomagana przed dwa silniki elektryczne umieszczone przy każdej osi. Producent nie podał jeszcze żadnych danych na temat parametrów układu, jednak będą musiały być imponujące, patrząc na osiągi Jaguara C-X75. Do setki auto ma przyspieszać w niecałe 3 sekundy, po kolejnych 3 s. wskazówka na prędkościomierzu może już osiągnąć granicę 160 km/h. Maksymalna zaś prędkość ma wynieść 320 km/h. Ponadto w trybie elektrycznym Jaguar C-X75 będzie w stanie przejechać 50 kilometrów, a emisja CO2 całego układu ma nie przekraczać 99 g/km.

Robiące wrażenie osiągi to także zasługa teamu Williams F1, który aktywnie uczestniczył przy tworzeniu tego auta, zwłaszcza w takich obszarach jak aerodynamika, technologia hybrydowa czy wykorzystanie włókien węglowych do budowy samochodu.

Brzmi obiecująco? Nawet jeśli tak, to i tak szanse na nabycie tego modelu są bardzo malutkie. Powstanie limitowana seria zaledwie 250 egzemplarzy, która w zależności od rynku będzie kosztować od 700 do 900 tys. funtów.
Zobacz koniecznie: Wszystko o Jaguar
Tematy w artykule: Jaguar hybryda Jaguar C-X75

Podobne wiadomości:

Jaguar XKSS - wskrzesili legendę

Jaguar XKSS - wskrzesili legendę

Samochody luksusowe 2016-11-18

Jaguar I-Pace Concept - elektryczny kocur

Jaguar I-Pace Concept - elektryczny kocur

Premiery 2016-11-15

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Prześlij zdjęcie i zagraj o jedną z 30 nagród
Prześlij zdjęcie i zagraj o jedną z 30 nagród
Konkurs na 25-lecie magazynu "auto motor i sport". Zrób sobie zdjęcie z jubileuszowym wydaniem magazynu i prześlij je do nas koszystając z formularza na stronie. Masz szansę na wygranie jednej z 30 nagród. Weź udział!
Wydania cyfrowe auto motor i sport Wydania cyfrowe auto motor i sport