mojeauto.pl > motogazeta > Samochody luksusowe > Będzie następca Phaetona

Będzie następca Phaetona

Volkswagen Phaeton, luksusowa limuzyna największego europejskiego producenta motoryzacyjnego, nie trafi do lamusa. Przynajmniej na razie. Nowy szef niemieckiego koncernu zdecydował o rozpoczęciu prac nad nową generacją auta.

Będzie następca Phaetona

A jeszcze nie tak dawno, były już prezes Volkswagena, Wolfgang Bernhard, bardzo poważnie zastanawiał się, czy jest sens kontynuować produkcję Phaetona. Decyzja o nowej generacji limuzyny została przesunięta w czasie. Przyczyną takiego stanu rzeczy była słaba sprzedaż auta zarówno w Europie, jak i na rynku amerykańskim.
 
Zobacz galerię zdjęć Volkswagena Phaetona
 
Od kilku już lat sprzedaż Phaetona systematycznie spada. W ubiegłym roku na największym rynku, czyli w Niemczech, koncern sprzedał 2.371 egzemplarzy tego modelu, tj. o 26 procent mniej niż rok wcześniej. Na wszystkich rynkach sprzedaż wyniosła zaledwie 4,5 tys. sztuk, dużo poniżej oczekiwań władz firmy.
 
Jednak zmiany "na górze" pociągnęły także zmiany w strategii firmy. Nowy prezes Volkswagen AG, Martin Winterkorn, jest zdania, że można uratować to auto i co więcej, można zwiększyć jego sprzedaż. Dlatego też na 2011 rok zaplanowano wprowadzenie do sprzedaży nowej generacji Phaetona.
 
Różnice zdań Bernharda i Winterkorna co do przyszłości koncernu oraz wielu kluczowych produktów pojawiły się niemalże od samego początku, kiedy to obaj panowie znaleźli się we władzach firmy. Phaeton był tylko jednym z przykładów. Ostatnio Winterkorn zdecydował także, iż pierwszym hybrydowym modelem będzie Touareg, podczas gdy wcześniej Bernhard optował za Jettą.
 
Czytaj także:

Touareg pierwszą hybrydą VW (2007-02-02)

VW pozbywa się przewodniczącego (2007-01-12)

Zobacz więcej o modelu Volkswagen Phaeton

 
 


Podobne wiadomości:

Volkswagen Arteon - znamy ceny

Volkswagen Arteon - znamy ceny

Aktualności 2017-03-16

Volkswagen Arteon zastąpi Phaetona i CC

Volkswagen Arteon zastąpi Phaetona i CC

Aktualności 2017-02-24

Komentuj:

~Jerry43 2007-11-13

to fakt .... przyznam że byłem w Dreźnie i miałem przyjemność kulnąć się na tym autkiem, niestety na symulatorze, ale wsiada się do normalnego auta. Zajebista sprawa polecam....:)))

~VW 2007-03-24

No masz racje.VW to robi super autka a w dodatku solidne.Najlpesze

~VW 2007-03-24

No masz racje.VW to robi super autka a w dodatku solidne.Najlpesze

~Globen 2007-02-16

e no Phaeton jest zarabisty, w sumie to dokladnie to samo co bentley tyle ze wpakowane w VW :P

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Volvo XC60 - pierwsze teasery
Volvo XC60 - pierwsze teasery
To będzie jedna z najważniejszych premier tego sezonu. Nie tylko globalnie, ale również pod kątem polskiego rynku. Model XC60 jest najpopularniejszym modelem Volvo, mimo że ma już swoje lata. Dlatego przyszedł czas na kolejną odsłonę, a tymczasem producent podgrzewa atmosferę przed premierą.