mojeauto.pl > motogazeta > Samochody luksusowe > Będzie następca Phaetona

Będzie następca Phaetona

Volkswagen Phaeton, luksusowa limuzyna największego europejskiego producenta motoryzacyjnego, nie trafi do lamusa. Przynajmniej na razie. Nowy szef niemieckiego koncernu zdecydował o rozpoczęciu prac nad nową generacją auta.

Będzie następca Phaetona

A jeszcze nie tak dawno, były już prezes Volkswagena, Wolfgang Bernhard, bardzo poważnie zastanawiał się, czy jest sens kontynuować produkcję Phaetona. Decyzja o nowej generacji limuzyny została przesunięta w czasie. Przyczyną takiego stanu rzeczy była słaba sprzedaż auta zarówno w Europie, jak i na rynku amerykańskim.
 
Zobacz galerię zdjęć Volkswagena Phaetona
 
Od kilku już lat sprzedaż Phaetona systematycznie spada. W ubiegłym roku na największym rynku, czyli w Niemczech, koncern sprzedał 2.371 egzemplarzy tego modelu, tj. o 26 procent mniej niż rok wcześniej. Na wszystkich rynkach sprzedaż wyniosła zaledwie 4,5 tys. sztuk, dużo poniżej oczekiwań władz firmy.
 
Jednak zmiany "na górze" pociągnęły także zmiany w strategii firmy. Nowy prezes Volkswagen AG, Martin Winterkorn, jest zdania, że można uratować to auto i co więcej, można zwiększyć jego sprzedaż. Dlatego też na 2011 rok zaplanowano wprowadzenie do sprzedaży nowej generacji Phaetona.
 
Różnice zdań Bernharda i Winterkorna co do przyszłości koncernu oraz wielu kluczowych produktów pojawiły się niemalże od samego początku, kiedy to obaj panowie znaleźli się we władzach firmy. Phaeton był tylko jednym z przykładów. Ostatnio Winterkorn zdecydował także, iż pierwszym hybrydowym modelem będzie Touareg, podczas gdy wcześniej Bernhard optował za Jettą.
 
Czytaj także:

Touareg pierwszą hybrydą VW (2007-02-02)

VW pozbywa się przewodniczącego (2007-01-12)

Zobacz więcej o modelu Volkswagen Phaeton

 
 


Podobne wiadomości:

Porsche, Lamborghini i Bentleye będą elektryczne

Porsche, Lamborghini i Bentleye będą...

Aktualności 2017-09-12

Volkswagen T-Roc - nowy crossover w rodzinie

Volkswagen T-Roc - nowy crossover w rodzinie

Aktualności 2017-08-29

Komentuj:

~Jerry43 2007-11-13

to fakt .... przyznam że byłem w Dreźnie i miałem przyjemność kulnąć się na tym autkiem, niestety na symulatorze, ale wsiada się do normalnego auta. Zajebista sprawa polecam....:)))

~VW 2007-03-24

No masz racje.VW to robi super autka a w dodatku solidne.Najlpesze

~VW 2007-03-24

No masz racje.VW to robi super autka a w dodatku solidne.Najlpesze

~Globen 2007-02-16

e no Phaeton jest zarabisty, w sumie to dokladnie to samo co bentley tyle ze wpakowane w VW :P

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.