mojeauto.pl > motogazeta > Samochody luksusowe > Bentely i standard ISO

Bentely i standard ISO

Główna siedziba Bentley Motros w Crewe jako pierwszym zakładem przemysłu brytyjskiego, który uzyskał nowy standard zarządzania energią, ISO 50001. Przyznanie tego certyfikatu to odzwierciedlenie długoterminowego zaangażowania firmy Bentley w zmniejszanie negatywnego wpływu na środowisko.

Bentely i standard ISO
By osiągnąć nowy standard Bentley musiał zwiększyć wydajność energetyczną oraz efektywność energetyczną. Również w Crew musiała spaść emisja gazów oraz koszty energii. Mimo, że produkcja aut wzrosła dziesięciokrotnie w latach 2002 i 2007 to nie pojawił się proporcjonalny wzrost oddziaływania na środowisko. Pomiędzy rokiem 200 a 2010 ilość zużywanej energii dla każdego wyprodukowanego auta spadła o dwie trzecie a dla całości o 14%. Ilość tej energii wystarczyłaby do zasilania 11 500 domów przez rok.

"Osiągnięcie ISO 5001 jest niezwykłym osiągnięciem. Jesteśmy bardzo dumni z pierwszego zakładu motoryzacyjnego w Wielkiej Brytanii, które zostało tak wyróżnione. To jest jeszcze bardziej zadziwiające zważywszy na fakt jak wiele mamy budynków. To hołd złożony wysiłkom wszystkich w poszukiwaniu nowych i innowacyjnych sposobów na poprawę wydajności energetycznej naszych obiektów i wiem, że to zobowiązanie będzie kontynuowane",
powiedział Michael Straughan, Członek Zarządu ds. Produkcji.

Podobne wiadomości:

Bentley Continental GT w nowym wydaniu

Bentley Continental GT w nowym wydaniu

Samochody luksusowe 2017-08-30

Naim, czyli Bentley wśród systemów audio

Naim, czyli Bentley wśród systemów audio

Samochody luksusowe 2016-10-19

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Od kilku dni w północno-wschodniej Polsce pojawiły się nowe, żółte znaki na których możemy zobaczyć np. czołg. Na szczęście zwykli kierowcy nie muszą się nimi przejmować. Są to informacje przeznaczone dla wojskowych.