mojeauto.pl > motogazeta > Samochody luksusowe > Bentley Arnage: Waga lekka

Bentley Arnage: Waga lekka

Producent luksusowej marki Bentley jest w trakcie rozwoju nowej, ultra-lekkiej konstrukcji nadwozia dla swojej luksusowej limuzyny - modelu Arnage w wersji sedan. Nowa generacja ma być jednocześnie konkurencyjna dla modeli Rolls-Royce Phantom i Maybach.

Bentley Arnage: Waga lekka
“Chcemy stworzyć interesującą alternatywnę dla klientów lubiących sportowe auta w wysoko luksusowym wydaniu”  - powiedział główny designer Bentleya Dirk van Braeckel. „Nasze auto będzie się różnić od wszystkich tym, że będzie przeznaczone dla tych “prawdziwych” kierowców” – dodaje.

Nowy Bentley Arnage ma być bardziej aerodynamiczny, muskularny i ma robić wrażenie mocnego auta. Samochód będzie krótszy od limuzyn Rolls-Royce'a czy Mercedesa. Pytany o rodzaj silnika jaki ma być montowany w Arnage i czy będzie to ta sama 300-konna jednostka jaką dysponują modele Continental GT i Flying Spur, van Braeckel odpowiada: “Aby Arnage był rodowitym Bentleyem musi mieć taki silnik.”

Według koncepcji stylistów auto ma się mocno utożsamiać z właścicielem. Dlatego też większość elementów wyposażenia zostanie wykonana ręcznie. „Arnage musi być w pewnym sensie pałacem na kołach, a nie domem.”  - konkluduje szef stylistów.

Nowy Bentley Arnage zostanie zaprezentowany na targach samochodowych w Chicago. Arnage ma być kolejnym mocnym punktem marki, po tym jak doskonałe wyniki sprzedaży zaczęły osiągać w ostatnim roku inne modele, wspomniany Continental GT oraz Flying Spur. Na liście produktów Bentleya czekających na wprowadzenie do produkcji są jeszcze dwa samochody – Continental GT cabrio i Azure cabrio. Najprawdopodobniej oba zawitają na globalny rynek jeszcze w tym roku.

Czytaj także:

Bentley w coraz lepszej formie 2006-02-07

Następne cabrio Bentleya 2005-09-27
Zobacz koniecznie: Wszystko o Bentley Arnage Wszystko o Bentley
Tematy w artykule: Bentley Bentley Arnage

Podobne wiadomości:

Bentley w coraz lepszej formie

Bentley w coraz lepszej formie

Samochody luksusowe 2006-02-07

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Od kilku dni w północno-wschodniej Polsce pojawiły się nowe, żółte znaki na których możemy zobaczyć np. czołg. Na szczęście zwykli kierowcy nie muszą się nimi przejmować. Są to informacje przeznaczone dla wojskowych.