mojeauto.pl > motogazeta > Samochody luksusowe > Bentley Bentayga z silnikiem TDI

Bentley Bentayga z silnikiem TDI

Producent luksusowych samochodów na początek najpierw przełamał wewnętrzny opór przed SUV-ami, a teraz zmierza w kierunku silników wysokoprężnych. Kilka dni temu przyłapano zamaskowany model Bentayga z silnikiem TDI pod maską.

Bentley Bentayga z silnikiem TDI
Ta decyzja była tylko kwestią czasu. Żeby zdobyć większe udziały w segmencie SUV do pełni szczęścia potrzebny był jeszcze silnik wysokoprężny. Bentley postanowił skorzystać z dobrodziejstw grupy Volkswagen i upakował pod maskę Bentaygi jednostkę z Audi SQ7 TDI.

Kilka dni temu zamaskowany samochód pojawił się w okolicach Crewe w Wielkiej Brytanii, a już za niecały miesiąc będziemy mogli go zobaczyć podczas salonu motoryzacyjnego w Paryżu.

W kwestii wyglądu zewnętrznego Bentayga z dieslem pod maską nie będzie różnił się od wersji napędzanej silnikiem benzynowym. Jedynym akcentem zdradzającym nowy silnik będą końcówki wydechu.  Czego można się spodziewać po tej jednostce? Mocy w okolicach 435 KM oraz gigantycznego momentu obrotowego o wartości 900 Nm. Przynajmniej tyle oferuje jednostka montowana w SUV-ie Audi. Dzięki temu SQ7 rozpędza się od 0 do 100 km/h w 4,9 sekundy. Prędkość maksymalna raczej nie przekroczy 250 km/h.

Jak widać afera z silnikami wysokoprężnymi w koncernie Volkswagen nie zahamowała popytu na takie wersje. Na więcej informacji związanych z TDI pod maską Bentaygi musimy poczekać jeszcze kilka tygodni.
Zobacz koniecznie: Wszystko o Bentley
Tematy w artykule: Bentley Bentley Bentayga

Podobne wiadomości:

Bentley Continental - ostatnia seria na pożegnanie

Bentley Continental - ostatnia seria na...

Samochody luksusowe 2017-07-27

Kolejni producenci wycofują się z salonu w Paryżu

Kolejni producenci wycofują się z salonu w...

Aktualności 2016-09-20

Komentuj:

~LynchDave 2016-09-05

Wejdźcie sobie na stopvw.pl i poczytajcie o aferze dieselgate. Nigdy nie kupię samochodu z grupy Volkswagena z dieslem!

~Kamil 2016-09-04

Nie Bentley, tylko Volkswagen. Volkswagen A.G. jest właścicielem takich marek jak: Audi, Skoda, Volkswagen, Bentley i innych. I to VW A.G. decyduje jakie samochody będzie produkował, czy nową skodę, czy Bentleya z TDI, a nie Bentley :)

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Od kilku dni w północno-wschodniej Polsce pojawiły się nowe, żółte znaki na których możemy zobaczyć np. czołg. Na szczęście zwykli kierowcy nie muszą się nimi przejmować. Są to informacje przeznaczone dla wojskowych.