mojeauto.pl > motogazeta > Samochody luksusowe > Bentley Brooklands: Luksus w pełni limitowany

Bentley Brooklands: Luksus w pełni limitowany

Bentley, luksusowa marka wchodząca w skład grupy Volkswagena wykorzystuje targi samochodowe w Genewie do prezentacji swojego nowego modelu Brooklands. Samochód nawiązuje do lat 20- i 30-tych ubiegłego wieku, do okresu kiedy Bentley świętował swoje największe sukcesy w sportach motorowych.

Bentley Brooklands: Luksus w pełni limitowany
Tak jak symboliczna jest historia marki Bentley w sporcie tak też bardzo symboliczna jest liczba egzemplarzy czteromiejscowego Coupe, które trafią do sprzedaży. Producent przewidział produkcję zaledwie 550 sztuk tej unikatowej limuzyny o sportowym zacięciu.

Brooklands powstał na bazie dobrze znanego modelu Arnage. Samochód napędzany jest 6,75 l. V8-ką o mocy 537 koni mechanicznych. Podtrzymany na podwójnym turbo motor, jest z siebie w stanie wykrzesać wręcz „autobusowe” 1050 Nm maksymalnego momentu obrotowego.

Bentley Brooklands to samochód dla elit. Stąd też poza bardzo imponującym wyglądem wewnątrz znaleźć można najwyższej jakości materiały wykończeniowe, skóry, drewna. Elitarność wyróżnia się często tajemniczością. Podobnie jest z Bentleyem, który nie podał cen wyjściowych nowego modelu choć pogłoski mówią, że minimalne kwoty zaczynać się będą od około 350 tys. dolarów. Model Brooklands pojawi się w sprzedaży w 2008 roku.

Czytaj także:

Bentley bije lodowy rekord 2007-03-06

Na celowniku: Bentley Havana Coupe 2006-11-07

Podobne wiadomości:

Bentley Continental - ostatnia seria na pożegnanie

Bentley Continental - ostatnia seria na...

Samochody luksusowe 2017-07-27

Naim, czyli Bentley wśród systemów audio

Naim, czyli Bentley wśród systemów audio

Samochody luksusowe 2016-10-19

Komentuj:

~mycek 2008-10-12

już był dziś we Wrocławiu

~wiesniak 2007-03-14

w Polsce pewno takiego nie zobaczymy

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Opel Adam Black Jack - polskie ceny
Opel Adam Black Jack - polskie ceny
Lifestylowy maluch Opla będzie teraz dostępny w kolejnej, specjalnej wersji. Model Adam Black Jack lada moment pojawi się w polskich salonach, a importer właśnie opublikował cennik.
Austria. Czas na oddech Austria. Czas na oddech