mojeauto.pl > motogazeta > Samochody luksusowe > Bentley Brooklands: Luksus w pełni limitowany

Bentley Brooklands: Luksus w pełni limitowany

Bentley, luksusowa marka wchodząca w skład grupy Volkswagena wykorzystuje targi samochodowe w Genewie do prezentacji swojego nowego modelu Brooklands. Samochód nawiązuje do lat 20- i 30-tych ubiegłego wieku, do okresu kiedy Bentley świętował swoje największe sukcesy w sportach motorowych.

Bentley Brooklands: Luksus w pełni limitowany
Tak jak symboliczna jest historia marki Bentley w sporcie tak też bardzo symboliczna jest liczba egzemplarzy czteromiejscowego Coupe, które trafią do sprzedaży. Producent przewidział produkcję zaledwie 550 sztuk tej unikatowej limuzyny o sportowym zacięciu.

Brooklands powstał na bazie dobrze znanego modelu Arnage. Samochód napędzany jest 6,75 l. V8-ką o mocy 537 koni mechanicznych. Podtrzymany na podwójnym turbo motor, jest z siebie w stanie wykrzesać wręcz „autobusowe” 1050 Nm maksymalnego momentu obrotowego.

Bentley Brooklands to samochód dla elit. Stąd też poza bardzo imponującym wyglądem wewnątrz znaleźć można najwyższej jakości materiały wykończeniowe, skóry, drewna. Elitarność wyróżnia się często tajemniczością. Podobnie jest z Bentleyem, który nie podał cen wyjściowych nowego modelu choć pogłoski mówią, że minimalne kwoty zaczynać się będą od około 350 tys. dolarów. Model Brooklands pojawi się w sprzedaży w 2008 roku.

Czytaj także:

Bentley bije lodowy rekord 2007-03-06

Na celowniku: Bentley Havana Coupe 2006-11-07

Podobne wiadomości:

Kolejni producenci wycofują się z salonu w Paryżu

Kolejni producenci wycofują się z salonu w...

Aktualności 2016-09-20

Bentley Continental - ostatnia seria na pożegnanie

Bentley Continental - ostatnia seria na...

Samochody luksusowe 2017-07-27

Komentuj:

~mycek 2008-10-12

już był dziś we Wrocławiu

~wiesniak 2007-03-14

w Polsce pewno takiego nie zobaczymy

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Już niedługo nie będziemy musieli wozić ze sobą dowodu rejestracyjnego i poświadczenia polisy OC. Po wielu zapowiedziach i obietnicach posłowie w końcu przegłosowali zmiany w prawie.