mojeauto.pl > motogazeta > Samochody luksusowe > Bentley EXP 9: Nie wiadomo co z produkcją

Bentley EXP 9: Nie wiadomo co z produkcją

Na targach motoryzacyjnych w Genewie Bentley zaprezentowała koncepcyjny projekt luksusowego SUVa o nazwie EXP 9 F. Niestety model ten nie został ciepło przyjęty. EXP 9 F teraz pojawia się na targach w Pekinie.

Bentley EXP 9: Nie wiadomo co z produkcją
Do Pekinu Bentley przywiózł EXP 9 F ujawniając szczegóły dotyczące napędu jaki firma dedykuje do pierwszego SUVa marki. Jednym z silników, które mogą trafić pod maskę jest jednostka W12 o pojemności 6.0 litra. Topowa jednostka dostarczałaby 600 KM mocy i maksymalny moment obrotowy wynoszący 800 Nm.

Mniejszy silnik, o którym Bentley mówi w sprawie EXP 9 F to nowa jednostka V8 o pojemności 4.0 litra. Brytyjski producent rozważa również wprowadzenie wersji hybrydowej opierającej się na silniku V6. Luksusowy SUV w tej wersji mógłby poruszać się do 30 km w pełnym trybie elektrycznym oraz w tym trybie pracował by do prędkości 100 km/h.

Wszystko to jak na razie informacje dotyczące ewentualnej wersji produkcyjnej. Bentley nie podał kiedy i czy model EXP 9 F trafi do produkcji. Widać, że brytyjska marka po sceptycznym przyjęciu modelu zastanawia się poważnie nad przyszłością tego koncepcyjnego modelu. Czas pokaże jak zakończy się żywot Bentleya EXP 9 F.

Podobne wiadomości:

Bentley Continental GT w nowym wydaniu

Bentley Continental GT w nowym wydaniu

Samochody luksusowe 2017-08-30

Bentley Continental GT

auto motor i sport 0000-00-00

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.