mojeauto.pl > motogazeta > Samochody luksusowe > Bentley EXP 9: Nie wiadomo co z produkcją

Bentley EXP 9: Nie wiadomo co z produkcją

Na targach motoryzacyjnych w Genewie Bentley zaprezentowała koncepcyjny projekt luksusowego SUVa o nazwie EXP 9 F. Niestety model ten nie został ciepło przyjęty. EXP 9 F teraz pojawia się na targach w Pekinie.

Bentley EXP 9: Nie wiadomo co z produkcją
Do Pekinu Bentley przywiózł EXP 9 F ujawniając szczegóły dotyczące napędu jaki firma dedykuje do pierwszego SUVa marki. Jednym z silników, które mogą trafić pod maskę jest jednostka W12 o pojemności 6.0 litra. Topowa jednostka dostarczałaby 600 KM mocy i maksymalny moment obrotowy wynoszący 800 Nm.

Mniejszy silnik, o którym Bentley mówi w sprawie EXP 9 F to nowa jednostka V8 o pojemności 4.0 litra. Brytyjski producent rozważa również wprowadzenie wersji hybrydowej opierającej się na silniku V6. Luksusowy SUV w tej wersji mógłby poruszać się do 30 km w pełnym trybie elektrycznym oraz w tym trybie pracował by do prędkości 100 km/h.

Wszystko to jak na razie informacje dotyczące ewentualnej wersji produkcyjnej. Bentley nie podał kiedy i czy model EXP 9 F trafi do produkcji. Widać, że brytyjska marka po sceptycznym przyjęciu modelu zastanawia się poważnie nad przyszłością tego koncepcyjnego modelu. Czas pokaże jak zakończy się żywot Bentleya EXP 9 F.

Podobne wiadomości:

Bentley Bentayga z silnikiem TDI

Bentley Bentayga z silnikiem TDI

Samochody luksusowe 2016-09-03

Bentley Continental - ostatnia seria na pożegnanie

Bentley Continental - ostatnia seria na...

Samochody luksusowe 2017-07-27

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Wschodni odcinek A4 - kiedy pierwsze stacje benzynowe?
Wschodni odcinek A4 - kiedy pierwsze stacje benzynowe?
Sporym problemem na podkarpackim odcinku autostrady A4 jest mała liczba stacji benzynowych i Miejsc Obsługi Podróżnych (MOP). Sytuacja niedługo się zmieni za sprawą przetargu na dzierżawę siedmiu miejsc.