mojeauto.pl > motogazeta > Samochody luksusowe > Bentley EXP 9: Nie wiadomo co z produkcją

Bentley EXP 9: Nie wiadomo co z produkcją

Na targach motoryzacyjnych w Genewie Bentley zaprezentowała koncepcyjny projekt luksusowego SUVa o nazwie EXP 9 F. Niestety model ten nie został ciepło przyjęty. EXP 9 F teraz pojawia się na targach w Pekinie.

Bentley EXP 9: Nie wiadomo co z produkcją
Do Pekinu Bentley przywiózł EXP 9 F ujawniając szczegóły dotyczące napędu jaki firma dedykuje do pierwszego SUVa marki. Jednym z silników, które mogą trafić pod maskę jest jednostka W12 o pojemności 6.0 litra. Topowa jednostka dostarczałaby 600 KM mocy i maksymalny moment obrotowy wynoszący 800 Nm.

Mniejszy silnik, o którym Bentley mówi w sprawie EXP 9 F to nowa jednostka V8 o pojemności 4.0 litra. Brytyjski producent rozważa również wprowadzenie wersji hybrydowej opierającej się na silniku V6. Luksusowy SUV w tej wersji mógłby poruszać się do 30 km w pełnym trybie elektrycznym oraz w tym trybie pracował by do prędkości 100 km/h.

Wszystko to jak na razie informacje dotyczące ewentualnej wersji produkcyjnej. Bentley nie podał kiedy i czy model EXP 9 F trafi do produkcji. Widać, że brytyjska marka po sceptycznym przyjęciu modelu zastanawia się poważnie nad przyszłością tego koncepcyjnego modelu. Czas pokaże jak zakończy się żywot Bentleya EXP 9 F.

Podobne wiadomości:

Naim, czyli Bentley wśród systemów audio

Naim, czyli Bentley wśród systemów audio

Samochody luksusowe 2016-10-19

Kolejni producenci wycofują się z salonu w Paryżu

Kolejni producenci wycofują się z salonu w...

Aktualności 2016-09-20

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Volvo XC60 - pierwsze teasery
Volvo XC60 - pierwsze teasery
To będzie jedna z najważniejszych premier tego sezonu. Nie tylko globalnie, ale również pod kątem polskiego rynku. Model XC60 jest najpopularniejszym modelem Volvo, mimo że ma już swoje lata. Dlatego przyszedł czas na kolejną odsłonę, a tymczasem producent podgrzewa atmosferę przed premierą.