mojeauto.pl > motogazeta > Samochody luksusowe > Bentley chce wystartować w Dakarze!

Bentley chce wystartować w Dakarze!

Ta informacja, która dziś pojawiła się w mediach motoryzacyjnych sprawia, że w naszej redakcji dolne szczęki opadły nam na podłogę i nie mamy sił by je podnieść, gdyż z niedowierzaniem przyjmujemy najnowsze doniesienia z Wielkiej Brytanii.

Bentley chce wystartować w Dakarze!
Serwis Car dotarł do planów sportowych marki Bentley. Jak się okazuje brytyjska marka chcąc wypromować swojego SUVa chce w 2013 roku wystartować w legendarnym morderczym Rajdzie Dakar!

Plan Bentleya zakłada, że odkupią od Volkswagen Motorsport zwycięskie Volkswageny Race Touaregi 3 i bazując na nich stworzą swoje wersje rajdowych modeli przypominających koncepcyjnego Bentleya EXP 9F. Czyli wszystko zmierza do tego, żę nadwozie zostanie zmienione tak, by auto przypominało koncepcyjnego SUVa Bentleya.

Race Touareg 3 pozwolił zwyciężyć w minionym Dakarze koncernowi z Wolfsburga. Teraz, gdy Niemcy skupiają się na startach w rajdach płaskich ich rajdówki terenowe są wystawione na sprzedaż. Race Touareg 3 wyposażony jest w silnik 2.5-litrowy TDI o mocy 296 KM i wspomagany jest podwójną turbosprężarką. Jednostka dostarcza maksymalnego momentu obrotowego wynoszącego 599 Nm.

Jeśli plan się powiedzie to na starcie Dakaru zobaczymy Bentleye przypominające wersję produkcyjną koncepcyjnego SUVa EXP 9 F. Nie oznacza to jednak, że model szybko trafi do produkcji. Model ten nie otrzymał jeszcze zielonego światła, ale start w Dakarze przybliża nas do ujrzenia wersji produkcyjnej SUVa od Bentleya.
Zobacz koniecznie: Wszystko o Bentley
Tematy w artykule: Rajd Dakar Bentley Bentley EXP 9 F Concept

Podobne wiadomości:

Bentley Continental - ostatnia seria na pożegnanie

Bentley Continental - ostatnia seria na...

Samochody luksusowe 2017-07-27

Bentley Continental GT w nowym wydaniu

Bentley Continental GT w nowym wydaniu

Samochody luksusowe 2017-08-30

Komentuj:

Z-Natalu 2012-05-25

Jestem tu zgubiony i marnuję czas bo nie widzę skutków mego pisania, pewnie ktoś go nie zamieszcza. Chciałbym tylko dodać, że interesują mnie 3 sprawy: kontakt z zaangażowanymi posiadaczami Mercedesa Sprinter 208CDi i z zainteresowanymi przystosowaniem wersji bus do częściowo kampingowej. Druga sprawa to spis Polaków zaangażowanych w odnawianie, reperacje i modyfikacje używanych samochodów marki BENTLEY, ROOLS-ROYCE i MERCEDES 600 (z silnikiem 6 do 7 litrów z lat 70-tych..).

marko1 2012-05-19

Dla mnie rewolucja, czy może chwyt marketingowy Bentleya.

Pacio 2012-05-18

To jako że auto pozostaną w koncernie to mogli by podarować te Touaregi a nie odsprzedać

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Wschodni odcinek A4 - kiedy pierwsze stacje benzynowe?
Wschodni odcinek A4 - kiedy pierwsze stacje benzynowe?
Sporym problemem na podkarpackim odcinku autostrady A4 jest mała liczba stacji benzynowych i Miejsc Obsługi Podróżnych (MOP). Sytuacja niedługo się zmieni za sprawą przetargu na dzierżawę siedmiu miejsc.