mojeauto.pl > motogazeta > Samochody luksusowe > Bentley, drżyj przed Cadillac'iem!

Bentley, drżyj przed Cadillac'iem!

Na szczęście Bentley ma trochę czasu by się dozbroić. O co ta wojna? Najnowsze plotki mówią i planach amerykańskiego producenta. Te związane są z autem, które na rynku miałoby zaatakować Bentley'a. To jednak plany odległe...

Bentley, drżyj przed Cadillac'iem!
W przyszłym roku Cadillac ma przedstawić światu konkurenta dla Mercedesa S Klasy, BMW Serii 7 i Audi A8. To jednak nie koniec, gdyż amerykańska marka myśli o aucie pozycjonowanym jeszcze wyżej. Ten model na rynku miałby zaatakować Bentley'a.

Sprawa nie jest prosta, gdyż sam prezes Cadillaca, Johan de Nysschen w ostatnim z wywiadów stwierdził, że "dziś jest za wcześnie na Cadillaca za 250 tys. dolarów". Od razu dodał iż plan ten Amerykanie będą w stanie zrealizować dopiero w 2029 roku.Tym samym w ciągu 15 lat rynek może się tak zmienić jak i sytuacja na świecie, że projekt takiego auta będzie graniczył z sensem. Na dzień dzisiejszy Bentley nie ma się czego obawiać. Z drugiej strony takie koncepcyjne auta jak Cadillac Ciel czy też Elmiraj pokazują, że Amerykanie mogą stworzyć poważnego gracza w segmencie luksusowych limuzyn.

Podobne wiadomości:

Naim, czyli Bentley wśród systemów audio

Naim, czyli Bentley wśród systemów audio

Samochody luksusowe 2016-10-19

Kolejni producenci wycofują się z salonu w Paryżu

Kolejni producenci wycofują się z salonu w...

Aktualności 2016-09-20

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Wielkie stolice zakażą Diesli
Wielkie stolice zakażą Diesli
Paryż, Madryt, Ateny i Meksyk będą pierwszymi metropoliami, które zabronią wjazdu samochodom z silnikami Diesla. To efekt szczytu C40, gdzie przedstawiciele największych miast z całego świata dyskutowali na temat zmian klimatycznych i zanieczyszczenia powietrza.