mojeauto.pl > motogazeta > Samochody luksusowe > Bentley planuje nowe auto

Bentley planuje nowe auto

Bentley odsuwa się coraz dalej od planu stworzenia taniego modelu w swojej ofercie na rzecz czegoś dużo ciekawszego.

Bentley planuje nowe auto
Zamiast tego, firma wpadła na pomysł zbudowania auta w cenie odpowiadającej obecnym wartościom, czyli gdzieś pomiędzy 140 a 230 tysiącami funtów, ponieważ pozwoli to na "upchanie" w aucie dużego ładunku luksusu, jednocześnie utrzymując odpowiednie dla marki osiągi. Nie ma jednak jeszcze decyzji, konkretnie dotyczącej auta - co to ma w ogóle być i jaką ma przybrać formę. Projekt jest teraz pod sterami nowego szefa firmy, Wolfganga Durheimera, byłego główno dowodzącego Porsche. Durheimer ma doświadczenie w tego typu sprawach - w Porsche pod jego rządami do oferty marki, czyli jedynie wtedy 911 i Boxstera, dodano Cayenne. Dzięki SUV-owi, Porsche zyskało wtedy nowych klientów i stało się mniej podatne na wahania rynku i zmiany nastrojów, które najczęściej dotykają właśnie samochodów sportowych, trzymając klientów przy Cayenne, dzięki czemu firma osiągnęła większą stabilność finansową. Nie ma żadnego potwierdzenia informacji, jakoby nowym modelem Bentleya miał także być SUV, jednak na pewno taka opcja jest brana pod uwagę. Takie auto mogłoby być pozycjonowane blisko lub nawet wyżej niż Range Rover, który obecnie jest najdroższym i najbardziej pożądanym luksusowym SUV-em.

Inną opcją może być coś na wzór Ferrari FF, czyli tzw. "shooting-break" - czteromiejscowe, trzydrzwiowe kombi/hatchback z napędem na cztery koła. Mogliśmy zobaczyć takie coś ze znaczkiem Bentleya pod postacią ostatniej kreacji Touring Superleggera - model Continental Flying Star.
Zobacz koniecznie: Wszystko o Bentley
Tematy w artykule: Bentley nowy model

Podobne wiadomości:

Bentley Continental GT w nowym wydaniu

Bentley Continental GT w nowym wydaniu

Samochody luksusowe 2017-08-30

Kolejni producenci wycofują się z salonu w Paryżu

Kolejni producenci wycofują się z salonu w...

Aktualności 2016-09-20

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowe Audi A1 Sportback - już oficjalnie!
Nowe Audi A1 Sportback - już oficjalnie!
Audi A1 to najmniejszy model w gamie niemieckiego producenta. Samochód debiutuje w pięciodrzwiowej wersji Sportback. Producent raczej nie wprowadzi do sprzedaży wariantu trzydrzwiowego.

Zalando Zalando