mojeauto.pl > motogazeta > Samochody luksusowe > Bentley rzuca wyzwanie na torze

Bentley rzuca wyzwanie na torze

Bentley od 2003 roku, kiedy to wygrał 24h Le Mans nie zdobył, żadnego tytułu w sportach motorowych. Od dziś firma chce ten stan rzeczy zmienić i prezentuje nową broń do walki na torze. Oto Bentley GT3 Concept, który debiutuje na targach w Paryżu.

Bentley rzuca wyzwanie na torze
Torowy bolid klasy GT3 bazuje na nowym Continentalu GT Speed, a to znaczy, że pod maską pracuje 6-litrowy silnik, podwójnie doładowany W12, wspomagany automatyczną skrzynią 8-biegową ZF. Jednostka w cywilnym wydaniu dostarcza 625 KM. Szczegółów technicznych dotyczących silnika w GT3 jak na razie Bentley nie ujawnia.

Marka mająca swoją siedzibę w Crewe planuje rozpocząć zmagania na torach pod koniec 2013 roku. Oczywiście Bentley nie zamierza stawiać na kompromisy i na pewno pojawi się na Circuit de la Sarthe, by walczyć w 24h wyścigu. Najbliższe miesiące firma spędzi na opracowaniu programu testów, które odbędą się w 2013 roku. Więcej szczegółów firma udostępni w najbliższej przyszłości.


Podobne wiadomości:

Bentley Continental - ostatnia seria na pożegnanie

Bentley Continental - ostatnia seria na...

Samochody luksusowe 2017-07-27

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
Zastanawiałeś się kiedyś co zrobić, aby zakup nowego samochodu był mniej odczuwalny dla rodzinnego budżetu? Sprawdź nowego Citroëna C3 Aircross, który dostępny jest w nowoczesnej formie finansowania Citroën SimplyDrive.