mojeauto.pl > motogazeta > Samochody luksusowe > Bentley rzuca wyzwanie na torze

Bentley rzuca wyzwanie na torze

Bentley od 2003 roku, kiedy to wygrał 24h Le Mans nie zdobył, żadnego tytułu w sportach motorowych. Od dziś firma chce ten stan rzeczy zmienić i prezentuje nową broń do walki na torze. Oto Bentley GT3 Concept, który debiutuje na targach w Paryżu.

Bentley rzuca wyzwanie na torze
Torowy bolid klasy GT3 bazuje na nowym Continentalu GT Speed, a to znaczy, że pod maską pracuje 6-litrowy silnik, podwójnie doładowany W12, wspomagany automatyczną skrzynią 8-biegową ZF. Jednostka w cywilnym wydaniu dostarcza 625 KM. Szczegółów technicznych dotyczących silnika w GT3 jak na razie Bentley nie ujawnia.

Marka mająca swoją siedzibę w Crewe planuje rozpocząć zmagania na torach pod koniec 2013 roku. Oczywiście Bentley nie zamierza stawiać na kompromisy i na pewno pojawi się na Circuit de la Sarthe, by walczyć w 24h wyścigu. Najbliższe miesiące firma spędzi na opracowaniu programu testów, które odbędą się w 2013 roku. Więcej szczegółów firma udostępni w najbliższej przyszłości.


Podobne wiadomości:

Bentley Continental GT w nowym wydaniu

Bentley Continental GT w nowym wydaniu

Samochody luksusowe 2017-08-30

Nissan Micra - oto pierwsza zapowiedź przed Paryżem

Nissan Micra - oto pierwsza zapowiedź przed...

Aktualności 2016-09-23

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.