mojeauto.pl > motogazeta > Samochody luksusowe > Bentley sięga po dotację

Bentley sięga po dotację

Wydawać by się mogło, że marki premium tak prężnie działają na rynku, że nie potrzebują i nie korzystają z dodatkowych pieniędzy. Otóż okazuje się, że jest inaczej. Bentley otrzymał 3 miliony funtów grantu z rządowego Funduszu dla Regionalnego Wzrostu Biznesu (RGF). Brytyjska marka sięga po raz drugi w tym roku po pieniądze z funduszu.

Bentley sięga po dotację
Pierwsza dotacja z RGF wynosząca 1,68 mln funtów została przeznaczona na stworzenie nowych miejsc pracy na produkcji i szkoleń. Druga dotacja pomoże rozwijać nowe aspekty w technologii napędowej. Pozwoli to marce Bentley osiągnąć więcej na nowych rynkach eksportowych. Dzięki tym funduszom  chronionych będzie ponad 200 miejsc. Pomoże to również stworzyć biuro konstrukcyjne.

"To jest prawdziwy zastrzyk dla Bentleya, który ma jedną z najbardziej wykwalifikowanych sił roboczych w kraju. Wyjątkowo zostaliśmy uhonorowani dwoma dotacjami od RGF. Pokazuje to, że rząd uznaje znaczenie Bentleya i wkład jak wnosimy w wartość produkcji i eksportu Wielkiej Brytanii", skomentował Wolfgang Dürheimer Prezes i Dyrektor Generalny Bentleya.

Dzięki grantowi od RGF brytyjska marka opracuje nowe układy napędowe na poczet przyszłych rynków. Swoją uwagę skupi na modelach Mulsanne i Continental Flying Spur, ale i również modelami Continental GT i GTC, na które jest co raz większe zapotrzebowanie na rynkach takich jak Chiny.

Podobne wiadomości:

Naim, czyli Bentley wśród systemów audio

Naim, czyli Bentley wśród systemów audio

Samochody luksusowe 2016-10-19

Kolejni producenci wycofują się z salonu w Paryżu

Kolejni producenci wycofują się z salonu w...

Aktualności 2016-09-20

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Skoda Karoq - oto następca Yeti!
Skoda Karoq - oto następca Yeti!
Po ośmiu latach przyszedł czas na następcę Skody Yeti. Nowy model zmienił się tak bardzo, że otrzymał nową nazwę - Karoq. Znamy już pierwsze szczegóły na temat kompaktowego SUV-a z Mlada Boleslav.