mojeauto.pl > motogazeta > Samochody luksusowe > Bentley sięga po dotację

Bentley sięga po dotację

Wydawać by się mogło, że marki premium tak prężnie działają na rynku, że nie potrzebują i nie korzystają z dodatkowych pieniędzy. Otóż okazuje się, że jest inaczej. Bentley otrzymał 3 miliony funtów grantu z rządowego Funduszu dla Regionalnego Wzrostu Biznesu (RGF). Brytyjska marka sięga po raz drugi w tym roku po pieniądze z funduszu.

Bentley sięga po dotację
Pierwsza dotacja z RGF wynosząca 1,68 mln funtów została przeznaczona na stworzenie nowych miejsc pracy na produkcji i szkoleń. Druga dotacja pomoże rozwijać nowe aspekty w technologii napędowej. Pozwoli to marce Bentley osiągnąć więcej na nowych rynkach eksportowych. Dzięki tym funduszom  chronionych będzie ponad 200 miejsc. Pomoże to również stworzyć biuro konstrukcyjne.

"To jest prawdziwy zastrzyk dla Bentleya, który ma jedną z najbardziej wykwalifikowanych sił roboczych w kraju. Wyjątkowo zostaliśmy uhonorowani dwoma dotacjami od RGF. Pokazuje to, że rząd uznaje znaczenie Bentleya i wkład jak wnosimy w wartość produkcji i eksportu Wielkiej Brytanii", skomentował Wolfgang Dürheimer Prezes i Dyrektor Generalny Bentleya.

Dzięki grantowi od RGF brytyjska marka opracuje nowe układy napędowe na poczet przyszłych rynków. Swoją uwagę skupi na modelach Mulsanne i Continental Flying Spur, ale i również modelami Continental GT i GTC, na które jest co raz większe zapotrzebowanie na rynkach takich jak Chiny.

Podobne wiadomości:

Bentley Continental GT w nowym wydaniu

Bentley Continental GT w nowym wydaniu

Samochody luksusowe 2017-08-30

Bentley Continental - ostatnia seria na pożegnanie

Bentley Continental - ostatnia seria na...

Samochody luksusowe 2017-07-27

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowa Dacia Duster debiutuje na targach IAA
Nowa Dacia Duster debiutuje na targach IAA
Na salonie motoryzacyjnym we Frankfurcie zadebiutowała kolejna generacja najpopularniejszego SUV-a z polskich salonów. Przyjrzeliśmy się z bliska drugiej odsłonie Dacii Duster.
Sky is the limit – Nowa Mazda CX-5 nie zna granic Sky is the limit – Nowa Mazda CX-5 nie zna granic