mojeauto.pl > motogazeta > Samochody luksusowe > Bentley w coraz lepszej formie

Bentley w coraz lepszej formie

W zeszłym roku Bentley zanotował wzrost przychodów w porównaniu z analogicznym okresem roku 2004. Lepsza kondycja marki to głównie zasługa nowych modeli.

Bentley w coraz lepszej formie

W zeszłym roku brytyjska marka sprzedała na całym świecie 8627 samochodów, czyli aż o 31 procent więcej niż w roku 2004. Sukces Bentleyowi przyniosły nowe luksusowe modele: Flying Spur sedan i Continental GT coupe.

Bentley jest tym samym jedyną marką w koncernie Volkswagena w segmencie aut z najwyższej półki, które odniosły dodatni bilans w zeszłym roku. Dla przypomnienia to właśnie VW po zaciętej walce z BMW kupił w 1998 roku markę Bentley wraz siostrzaną firmą Rolls-Royce. Następnie w 2002 roku Volkswagen odsprzedał luksusowe samochody spod znaku literek „RR”  bawarskiemu producentowi.

Z punktu widzenia BMW nie był to dobry zakup. W zeszłym roku Rolls-Royce sprzedał zaledwie 796 samochodów – poniżej zakładanego wcześniej poziomu 1000 sztuk.

Forma Bentleya jest z goła inna. Marka cały czas jest w trendzie wzrostowym, a szefowie zapowiadają dalsze rozbudowy zakładów produkcyjnych. Samochody z logo marki Bentley już w niedługim czasie nie będą produkowane w tzw. „szklanej fabryce” VW w Dreźnie. Cały ciężar produkcji zostanie przeniesiony do fabryki w Crewe w Anglii, która teraz przechodzi modernizacje aby w kolejnych latach moc produkcyjna mogła kształtować się w granicach 9000 – 9500 egzemplarzy na rok.

Czytaj także:

To nie jest zwykły Bentley 2005-10-31

Topowy kabriolet Bentleya 2005-08-22

Zobacz koniecznie: Wszystko o Bentley
Tematy w artykule: Bentley

Podobne wiadomości:

Bentley Continental GT w nowym wydaniu

Bentley Continental GT w nowym wydaniu

Samochody luksusowe 2017-08-30

Bentley Continental - ostatnia seria na pożegnanie

Bentley Continental - ostatnia seria na...

Samochody luksusowe 2017-07-27

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowy Ford Transit Custom już niebawem w salonach
Nowy Ford Transit Custom już niebawem w salonach
Ford zaprezentował nowe wcielenie modelu Transit Custom. Samochód dostawczy o ładowności jednej tony ma całkowicie nowe wnętrze, jest wydajniejszy, a do tego wygląda atrakcyjnie. Pierwsze egzemplarze trafią do klientów na początku przyszłego roku.
Sky is the limit – Nowa Mazda CX-5 nie zna granic Sky is the limit – Nowa Mazda CX-5 nie zna granic