mojeauto.pl > motogazeta > Samochody luksusowe > Bentley w coraz lepszej formie

Bentley w coraz lepszej formie

W zeszłym roku Bentley zanotował wzrost przychodów w porównaniu z analogicznym okresem roku 2004. Lepsza kondycja marki to głównie zasługa nowych modeli.

Bentley w coraz lepszej formie

W zeszłym roku brytyjska marka sprzedała na całym świecie 8627 samochodów, czyli aż o 31 procent więcej niż w roku 2004. Sukces Bentleyowi przyniosły nowe luksusowe modele: Flying Spur sedan i Continental GT coupe.

Bentley jest tym samym jedyną marką w koncernie Volkswagena w segmencie aut z najwyższej półki, które odniosły dodatni bilans w zeszłym roku. Dla przypomnienia to właśnie VW po zaciętej walce z BMW kupił w 1998 roku markę Bentley wraz siostrzaną firmą Rolls-Royce. Następnie w 2002 roku Volkswagen odsprzedał luksusowe samochody spod znaku literek „RR”  bawarskiemu producentowi.

Z punktu widzenia BMW nie był to dobry zakup. W zeszłym roku Rolls-Royce sprzedał zaledwie 796 samochodów – poniżej zakładanego wcześniej poziomu 1000 sztuk.

Forma Bentleya jest z goła inna. Marka cały czas jest w trendzie wzrostowym, a szefowie zapowiadają dalsze rozbudowy zakładów produkcyjnych. Samochody z logo marki Bentley już w niedługim czasie nie będą produkowane w tzw. „szklanej fabryce” VW w Dreźnie. Cały ciężar produkcji zostanie przeniesiony do fabryki w Crewe w Anglii, która teraz przechodzi modernizacje aby w kolejnych latach moc produkcyjna mogła kształtować się w granicach 9000 – 9500 egzemplarzy na rok.

Czytaj także:

To nie jest zwykły Bentley 2005-10-31

Topowy kabriolet Bentleya 2005-08-22

Zobacz koniecznie: Wszystko o Bentley
Tematy w artykule: Bentley

Podobne wiadomości:

Bentley Bentayga z silnikiem TDI

Bentley Bentayga z silnikiem TDI

Samochody luksusowe 2016-09-03

Naim, czyli Bentley wśród systemów audio

Naim, czyli Bentley wśród systemów audio

Samochody luksusowe 2016-10-19

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
Zastanawiałeś się kiedyś co zrobić, aby zakup nowego samochodu był mniej odczuwalny dla rodzinnego budżetu? Sprawdź nowego Citroëna C3 Aircross, który dostępny jest w nowoczesnej formie finansowania Citroën SimplyDrive.