mojeauto.pl > motogazeta > Samochody luksusowe > Bentley wzmocnił Continentala GT V8

Bentley wzmocnił Continentala GT V8

Marka z Crewe do Frankfurtu przywiezie wzmocnioną wersję Continentala GT V8. Samochód z oznaczeniem S od razu debiutuje w nadwoziu Coupe i Convertible.

Bentley wzmocnił Continentala GT V8
Litera S mówi nam, że mamy do czynienia ze wzmocnioną wersją. Zapytacie, jak bardzo wzmocnioną? Nie aż tak, jakbyście mogli się tego mogli spodziewać. Silnik został wzmocniony o dodatkowe 21 KM i 20 Nm. V8 S legitymuje się mocą 521 KM i maksymalnym momentem obrotowym 680 Nm. 4-litrowy motor V8 wsparty technologią twin-turbo współpracuje z 8-biegową skrzynią automatyczną skonstruowaną przez firmę ZF.

Dzięki podniesieniu mocy jednostki V8 auto przyspiesza do setki 0.3 sekundy szybciej niż zwykły Continental GT V8 (4.5 sekundy do 100 km/h). Prędkość maksymalna teraz wynosi 309 km/h i jest wyższa o 6 km/h. Wersja z odkrytym dachem na prędkościomierzu maksymalnie pokaże 308 km/h. Ciekawostką jest deklaracja Bentley'a, że na pełnym baku Continental GT V8 S może pokonać 805 KM. To naprawdę ambitna deklaracja.Wersja S została również obniżona o 10 mm w porównaniu do zwykłego Conti wyposażonego w jednostkę V8. Samochód rozpoznamy po emblemacie V8 S znajdującym się na boku auta oraz nowym wzorze felg o rozmiarze 21-cali. Pierwsze egzemplarze Continentala V8 S do klientów trafią na początku 2014 roku.


Podobne wiadomości:

Kolejna luksusowa marka będzie mieć SUV-a

auto motor i sport 0000-00-00

Już w 2016 roku na rynku pojawi się konkurent Porsche Cayenne, Range Rovera i, być może, również Lamborghini.

Nowa Dacia Duster debiutuje na targach IAA

Nowa Dacia Duster debiutuje na targach IAA

Premiery 2017-09-14

Komentuj:

~asatom 2013-09-05

ŚMIECH NA SALI to pseudo wzmocnienie "dodatkowe 21 KM i 20 Nm", każda inna firma lekko wyciśnie 221 i 220Nm więcej, a i zapewne nie drożej niż za 21km.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Od kilku dni w północno-wschodniej Polsce pojawiły się nowe, żółte znaki na których możemy zobaczyć np. czołg. Na szczęście zwykli kierowcy nie muszą się nimi przejmować. Są to informacje przeznaczone dla wojskowych.