mojeauto.pl > motogazeta > Samochody luksusowe > Bentley wzmocnił Continentala GT V8

Bentley wzmocnił Continentala GT V8

Marka z Crewe do Frankfurtu przywiezie wzmocnioną wersję Continentala GT V8. Samochód z oznaczeniem S od razu debiutuje w nadwoziu Coupe i Convertible.

Bentley wzmocnił Continentala GT V8
Litera S mówi nam, że mamy do czynienia ze wzmocnioną wersją. Zapytacie, jak bardzo wzmocnioną? Nie aż tak, jakbyście mogli się tego mogli spodziewać. Silnik został wzmocniony o dodatkowe 21 KM i 20 Nm. V8 S legitymuje się mocą 521 KM i maksymalnym momentem obrotowym 680 Nm. 4-litrowy motor V8 wsparty technologią twin-turbo współpracuje z 8-biegową skrzynią automatyczną skonstruowaną przez firmę ZF.

Dzięki podniesieniu mocy jednostki V8 auto przyspiesza do setki 0.3 sekundy szybciej niż zwykły Continental GT V8 (4.5 sekundy do 100 km/h). Prędkość maksymalna teraz wynosi 309 km/h i jest wyższa o 6 km/h. Wersja z odkrytym dachem na prędkościomierzu maksymalnie pokaże 308 km/h. Ciekawostką jest deklaracja Bentley'a, że na pełnym baku Continental GT V8 S może pokonać 805 KM. To naprawdę ambitna deklaracja.Wersja S została również obniżona o 10 mm w porównaniu do zwykłego Conti wyposażonego w jednostkę V8. Samochód rozpoznamy po emblemacie V8 S znajdującym się na boku auta oraz nowym wzorze felg o rozmiarze 21-cali. Pierwsze egzemplarze Continentala V8 S do klientów trafią na początku 2014 roku.


Podobne wiadomości:

Bentley Continental - ostatnia seria na pożegnanie

Bentley Continental - ostatnia seria na...

Samochody luksusowe 2017-07-27

Naim, czyli Bentley wśród systemów audio

Naim, czyli Bentley wśród systemów audio

Samochody luksusowe 2016-10-19

Komentuj:

~asatom 2013-09-05

ŚMIECH NA SALI to pseudo wzmocnienie "dodatkowe 21 KM i 20 Nm", każda inna firma lekko wyciśnie 221 i 220Nm więcej, a i zapewne nie drożej niż za 21km.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Dodge Viper - to już koniec
Dodge Viper - to już koniec
O tym fakcie było już wiadomo od jakiegoś czasu. Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami z oferty marki Dodge znika legendarny supersamochód Viper. Czy będzie miał następcę?
Austria. Czas na oddech Austria. Czas na oddech