mojeauto.pl > motogazeta > Samochody luksusowe > Bentley z silnikiem diesla?

Bentley z silnikiem diesla?

Po tym jak producenci ultra-luksusowych samochodów zaczęli zastanawiać się nad wprowadzeniem do swojej gamy modelu napędzanego silnikiem wysokoprężnym, ten pomysł nie ominął też brytyjskiego Bentleya.

Bentley z silnikiem diesla?

Według źródła pochodzącego z koncernu, władze Bentleya przeprowadziły badanie rynkowe, aby odpowiedzieć sobie na pytanie, czy te owiane legendą i sławą limuzyny będą wyglądać równie dostojnie, gdy spod ich pokryw silnika usłyszymy charakterystyczny klekot diesla.

Na szczęście klienci dali wyraźnie do zrozumienia, że nie są zainteresowani takim rodzajem jednostki w ich ulubionej marce. Dlatego też władze Bentleya stwierdziły, że rynki na których te samochody sprzedają się najlepiej nie są przyzwyczajone do jednostek napędzanych olejem napędowym, a tworzenie specjalnej wersji tylko na potrzeby Europy jest nieopłacalne.

Jednak krok ku wprowadzeniu ekologii do silników nie ominie Bentleya. W związku z zaostrzającymi się normami w samochodach tych układ paliwowy zostanie dostosowany do możliwości korzystania z mieszanek bioetanolowych.

Zobacz koniecznie: Wszystko o Bentley
Tematy w artykule: Bentley

Podobne wiadomości:

Bentley Bentayga z silnikiem TDI

Bentley Bentayga z silnikiem TDI

Samochody luksusowe 2016-09-03

Komentuj:

~benzyna we krwi 2008-12-23

Co za dieslowski bełkot. To co, że diesel spala mniej niż benzyniak skoro to co spala jest znacznie bardziej trujące? Wolałbys jeden z drugim wypić pół litra wódki, czy 10ml mocno stężonego kwasu solnego? Olej napędowy to jest paliwo o zupełnie innym składzie chemicznym i właściwościach niż benzyny. Fakt, że diesle zanieczyszczają atmosferę spalinami uświadamiamy sobie jadąc za samochodem z silnikiem wysokoprężnym. Pomijam już stare gruchoty, ciężarówki itp. Ale pojedźcie sobie za nowym dieslem, którego właściciel nagle przyspiesza. Czarny dym leci z rur ZAWSZE. Ten dym, złożony w decydującej części z sadzy, powoduje m.in. podrażnienie błon śluzowych człowieka. Spaliny silników wysokoprężnych zwierają kilkaset związków chemicznych w postaci gazów, cieczy i ciał stałych. Wyniki analiz gazów wylotowych z silników wysokoprężnych wykazują, że są one głównym dostarczycielem tlenków azotu i cząstek stałych, emitują także tlenek węgla i węglowodory. Poza wymienionymi bardzo ważnym składnikiem spalin jest dwutlenek siarki, bowiem około 90 procent siarki obecnej w paliwie przechodzi do atmosfery w postaci dwutlenku siarki, pozostała ilość wchodzi w skład cząstek stałych. Uzupełnieniem siarczków i siarczanów w cząstkach stałych są szkodliwe dla zdrowia sadza, związki aromatyczne oraz metale: wapń, magnez, żelazo i cynk. Tlenek węgla jest gazem trującym, dwutlenek siarki przyczynia się do powstawania kwaśnych deszczy, węglowodory aromatyczne i sadza mają działanie rakotwórcze. I żadne filtry cząsek stałych nie są w stanie zatrzymać tego całego świństwa, jedynie zredukować ich ilość. Ale te filtry trzeba wymieniać co kilkadziesiąt tys. km inaczej ptrzestają spełniać swoją funkcję. Ile osób to robi?

~gigi 2008-08-25

Niemądra natura człowieka który sam się truje. Diesle spalają mniej paliwa = mniej smogu w miastach = zdrowsi ludzie. Poniewaz zaraz padną zarzuty, to napisze tylko żebyście nie myśleli o sobie ale np. o małych dzieciach, które dorastają w mieście.

~Bodek 2008-08-25

Ja tam jestem za DIESEL'ami. A kolega Niemiliarder to chyba ostatni raz to siedział w wolnossącym Mercedesie 124... Nowoczesne diesel'e CR są niesamowite.

~niemiliarder 2008-08-24

Nie jestem miliarderem i też nie potrzebuję klekota

~Prztyczka KM 2008-08-23

Miliarderzy nie potrzebują diesla. Bo i po co ?

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Od kilku dni w północno-wschodniej Polsce pojawiły się nowe, żółte znaki na których możemy zobaczyć np. czołg. Na szczęście zwykli kierowcy nie muszą się nimi przejmować. Są to informacje przeznaczone dla wojskowych.

Zalando Zalando