mojeauto.pl > motogazeta > Samochody luksusowe > Bentley z silnikiem diesla?

Bentley z silnikiem diesla?

Po tym jak producenci ultra-luksusowych samochodów zaczęli zastanawiać się nad wprowadzeniem do swojej gamy modelu napędzanego silnikiem wysokoprężnym, ten pomysł nie ominął też brytyjskiego Bentleya.

Bentley z silnikiem diesla?

Według źródła pochodzącego z koncernu, władze Bentleya przeprowadziły badanie rynkowe, aby odpowiedzieć sobie na pytanie, czy te owiane legendą i sławą limuzyny będą wyglądać równie dostojnie, gdy spod ich pokryw silnika usłyszymy charakterystyczny klekot diesla.

Na szczęście klienci dali wyraźnie do zrozumienia, że nie są zainteresowani takim rodzajem jednostki w ich ulubionej marce. Dlatego też władze Bentleya stwierdziły, że rynki na których te samochody sprzedają się najlepiej nie są przyzwyczajone do jednostek napędzanych olejem napędowym, a tworzenie specjalnej wersji tylko na potrzeby Europy jest nieopłacalne.

Jednak krok ku wprowadzeniu ekologii do silników nie ominie Bentleya. W związku z zaostrzającymi się normami w samochodach tych układ paliwowy zostanie dostosowany do możliwości korzystania z mieszanek bioetanolowych.

Zobacz koniecznie: Wszystko o Bentley
Tematy w artykule: Bentley

Podobne wiadomości:

Naim, czyli Bentley wśród systemów audio

Naim, czyli Bentley wśród systemów audio

Samochody luksusowe 2016-10-19

Bentley Bentayga z silnikiem TDI

Bentley Bentayga z silnikiem TDI

Samochody luksusowe 2016-09-03

Komentuj:

~benzyna we krwi 2008-12-23

Co za dieslowski bełkot. To co, że diesel spala mniej niż benzyniak skoro to co spala jest znacznie bardziej trujące? Wolałbys jeden z drugim wypić pół litra wódki, czy 10ml mocno stężonego kwasu solnego? Olej napędowy to jest paliwo o zupełnie innym składzie chemicznym i właściwościach niż benzyny. Fakt, że diesle zanieczyszczają atmosferę spalinami uświadamiamy sobie jadąc za samochodem z silnikiem wysokoprężnym. Pomijam już stare gruchoty, ciężarówki itp. Ale pojedźcie sobie za nowym dieslem, którego właściciel nagle przyspiesza. Czarny dym leci z rur ZAWSZE. Ten dym, złożony w decydującej części z sadzy, powoduje m.in. podrażnienie błon śluzowych człowieka. Spaliny silników wysokoprężnych zwierają kilkaset związków chemicznych w postaci gazów, cieczy i ciał stałych. Wyniki analiz gazów wylotowych z silników wysokoprężnych wykazują, że są one głównym dostarczycielem tlenków azotu i cząstek stałych, emitują także tlenek węgla i węglowodory. Poza wymienionymi bardzo ważnym składnikiem spalin jest dwutlenek siarki, bowiem około 90 procent siarki obecnej w paliwie przechodzi do atmosfery w postaci dwutlenku siarki, pozostała ilość wchodzi w skład cząstek stałych. Uzupełnieniem siarczków i siarczanów w cząstkach stałych są szkodliwe dla zdrowia sadza, związki aromatyczne oraz metale: wapń, magnez, żelazo i cynk. Tlenek węgla jest gazem trującym, dwutlenek siarki przyczynia się do powstawania kwaśnych deszczy, węglowodory aromatyczne i sadza mają działanie rakotwórcze. I żadne filtry cząsek stałych nie są w stanie zatrzymać tego całego świństwa, jedynie zredukować ich ilość. Ale te filtry trzeba wymieniać co kilkadziesiąt tys. km inaczej ptrzestają spełniać swoją funkcję. Ile osób to robi?

~gigi 2008-08-25

Niemądra natura człowieka który sam się truje. Diesle spalają mniej paliwa = mniej smogu w miastach = zdrowsi ludzie. Poniewaz zaraz padną zarzuty, to napisze tylko żebyście nie myśleli o sobie ale np. o małych dzieciach, które dorastają w mieście.

~Bodek 2008-08-25

Ja tam jestem za DIESEL'ami. A kolega Niemiliarder to chyba ostatni raz to siedział w wolnossącym Mercedesie 124... Nowoczesne diesel'e CR są niesamowite.

~niemiliarder 2008-08-24

Nie jestem miliarderem i też nie potrzebuję klekota

~Prztyczka KM 2008-08-23

Miliarderzy nie potrzebują diesla. Bo i po co ?

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
Zastanawiałeś się kiedyś co zrobić, aby zakup nowego samochodu był mniej odczuwalny dla rodzinnego budżetu? Sprawdź nowego Citroëna C3 Aircross, który dostępny jest w nowoczesnej formie finansowania Citroën SimplyDrive.