mojeauto.pl > motogazeta > Samochody luksusowe > Bentley zamyka projekt Mulsanne cabrio

Bentley zamyka projekt Mulsanne cabrio

Marka z Crewe w zeszłym roku podczas imprezy w Pebble Beach na specjalnym, prywatnym pokazie zaprezentowała koncepcyjną wizję Mulsanne cabrio. Dziś okazuje się jednak, że auto nie trafi do produkcji.

Bentley zamyka projekt Mulsanne cabrio
O wstrzymaniu projektu "Mullsane cabrio concept" poinformował prezes Bentley'a, Wolfgang Schreiber podczas targów motoryzacyjnych we Frankfurcie. "Popyt na Mulsanne kabriolet jest tylko regionalny. Dlatego, jeśli auto pojawiłoby się na rynku to odniosłoby duży sukces w USA i może w kilku regionach Europy. Myślę jednak, że nie byłoby to wystarczający sens biznesowy", powiedział Schreiber.

W 2012 roku Bentley sprzedał 1169 sztuk modelu Mulsanne. To za mało by myśleć o wprowadzeniu na rynek wersji z otwartym dachem, na którą zdecyduje się jeszcze mniejsza ilość klientów. Koszty opracowania takiego modelu nie miałby wtedy sensu i nie zwróciłyby się.

Z jednej strony takie działanie marki z Crewe jest zrozumiałe, z drugiej jednak strony konkurencja w postaci Rolls-Royce'a nie ma problemu z podejściem do dużego, ultraluksusowego kabrioletu. W ofercie jest Phantom Drophead Coupe i nikt nie myśli o wycofaniu tego auta z oferty. Być może, Bentley chce wszystkie siły i całą swoją uwagę skupić na nadchodzącym SUVie. To zrozumiałem, bo firma musi się postarać, aby znów nie powstała kaszana taka jak koncepcyjny EXP 9 F.

Podobne wiadomości:

Naim, czyli Bentley wśród systemów audio

Naim, czyli Bentley wśród systemów audio

Samochody luksusowe 2016-10-19

Bentley Continental - ostatnia seria na pożegnanie

Bentley Continental - ostatnia seria na...

Samochody luksusowe 2017-07-27

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Mercedes CLS trzeciej generacji odsłonięty!
Mercedes CLS trzeciej generacji odsłonięty!
Mercedes zaprezentował trzecią odsłonę luksusowego modelu CLS, który kilkanaście lat temu zapoczątkował erę czterodrzwiowych sedanów.