mojeauto.pl > motogazeta > Samochody luksusowe > Bentleye dla wybrednych

Bentleye dla wybrednych

Brytyjska marka zastanawia się nad uruchomieniem specjalnego działu, który miałby zająć się budową modeli dla najbardziej wpływowych klientów.

Bentleye dla wybrednych
W ciągu ostatnich kilku lat coraz więcej prestiżowych marek decyduje się na otworzenie dywizji, których zadaniem jest budowa samochodów na specjalne zamówienie. Chodzi oto by do marki przyciągnąć jak najwięcej zamożnych klientów, gotowych zapłacić ekstra pieniądze za model, przygotowany według indywidualnej specyfikacji.


Pomysł stworzenia takiego działu podoba się jednemu z członków zarządu Bentleya, Kevinowi Rose. W wywiadzie dla Auto Express Brytyjczyk powiedział: "Stworzenie takiego projektu jest jak najbardziej możliwe, choć wiele zależy od tego ilu klientów zdecydowałoby się zapłacić więcej za unikalnie przygotowany model. Chodzi także o sprawy legislacyjne. Zauważmy bowiem, że przepisy na Bliskim Wschodzie są o wiele mniej restrykcyjne niż w Europie."

Dla przypomnienia kilka lukratywnych marek samochodowych z Wysp oferuje już podobne usługi. Nie tak dawno temu swoje departamenty dla vipów uruchomił McLaren (MSO), Jaguar i Land Rover (SVO) oraz Aston Martin (Q). Jednym z pionierów tej koncepcji jest z kolei Ferrari, które wypuściło na rynek kilka specjalnych wersji super-samochodów: SP12, EC, F12 TRS czy SP America.
Zobacz koniecznie: Wszystko o Bentley
Tematy w artykule: Bentley

Podobne wiadomości:

Bentley Continental - ostatnia seria na pożegnanie

Bentley Continental - ostatnia seria na...

Samochody luksusowe 2017-07-27

Kolejni producenci wycofują się z salonu w Paryżu

Kolejni producenci wycofują się z salonu w...

Aktualności 2016-09-20

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Już niedługo nie będziemy musieli wozić ze sobą dowodu rejestracyjnego i poświadczenia polisy OC. Po wielu zapowiedziach i obietnicach posłowie w końcu przegłosowali zmiany w prawie.