mojeauto.pl > motogazeta > Samochody luksusowe > Bentleye dla wybrednych

Bentleye dla wybrednych

Brytyjska marka zastanawia się nad uruchomieniem specjalnego działu, który miałby zająć się budową modeli dla najbardziej wpływowych klientów.

Bentleye dla wybrednych
W ciągu ostatnich kilku lat coraz więcej prestiżowych marek decyduje się na otworzenie dywizji, których zadaniem jest budowa samochodów na specjalne zamówienie. Chodzi oto by do marki przyciągnąć jak najwięcej zamożnych klientów, gotowych zapłacić ekstra pieniądze za model, przygotowany według indywidualnej specyfikacji.


Pomysł stworzenia takiego działu podoba się jednemu z członków zarządu Bentleya, Kevinowi Rose. W wywiadzie dla Auto Express Brytyjczyk powiedział: "Stworzenie takiego projektu jest jak najbardziej możliwe, choć wiele zależy od tego ilu klientów zdecydowałoby się zapłacić więcej za unikalnie przygotowany model. Chodzi także o sprawy legislacyjne. Zauważmy bowiem, że przepisy na Bliskim Wschodzie są o wiele mniej restrykcyjne niż w Europie."

Dla przypomnienia kilka lukratywnych marek samochodowych z Wysp oferuje już podobne usługi. Nie tak dawno temu swoje departamenty dla vipów uruchomił McLaren (MSO), Jaguar i Land Rover (SVO) oraz Aston Martin (Q). Jednym z pionierów tej koncepcji jest z kolei Ferrari, które wypuściło na rynek kilka specjalnych wersji super-samochodów: SP12, EC, F12 TRS czy SP America.
Zobacz koniecznie: Wszystko o Bentley
Tematy w artykule: Bentley

Podobne wiadomości:

Bentley Continental - ostatnia seria na pożegnanie

Bentley Continental - ostatnia seria na...

Samochody luksusowe 2017-07-27

Naim, czyli Bentley wśród systemów audio

Naim, czyli Bentley wśród systemów audio

Samochody luksusowe 2016-10-19

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Tankowanie wodoru - 100 stacji w przyszłym roku
Tankowanie wodoru - 100 stacji w przyszłym roku
Wodór to paliwo przyszłości. Producenci samochodów coraz częściej interesują się nowoczesną technologią, ale nadal brakuje odpowiedniej infrastruktury do tankowania. Niemcy planują wybudować w przyszłym roku nawet 100 takich placówek.
Austria. Czas na oddech Austria. Czas na oddech