mojeauto.pl > motogazeta > Samochody luksusowe > Białe kruki na aukcji Barret-Jackson

Białe kruki na aukcji Barret-Jackson

Na tym specyficznym rynku nie ma zbytnio kryzysów, a ceny samochodów sięgają niebotycznych sum. Mowa oczywiście o aukcjach samochodów, na których sprzedawane są same rarytasy. Zobaczcie co tym razem sprzedawano na aukcjach Barett-Jackson.

Białe kruki na aukcji Barret-Jackson

Tym razem na aukcji, która odbyła się kilka dni temu sprzedano dwanaście samochodów na łączną kwotę przekraczającą 92 miliony dolarów. Ta suma z pewnością robi wrażenie. Zobaczmy zatem jakie to były samochody.

Najdroższym samochodem ostatniej aukcji Barrett-Jakcson był Mercedes SL 300 Gullwing o aluminiowym nadwoziu. Samochód wyprodukowany w 1955 roku był prawdziwym rarytasem. Jego sylwetki nie trzeba raczej przedstawiać fanom motoryzacji. Tych samochodów zostało już naprawdę niewiele w rękach prywatnych kolekcjonerów i na tą chwilę taki egzemplarz można traktować jako dobrą inwestycję. I tak właściwie jest bowiem samochód sprzedano za 4.620.000 dolarów. Samochód ten jest jednym z 29, które powstały.

Jednym z kolejnych białych kruków jakie pojawiły się na aukcji był Tucker Torpedo. Samochód powstał w 1948 roku. Jest to jeden z 51 egzemplarzy, a zarazem jest on w najlepszym stanie, dlatego nie powinna dziwić cena za jaką go wylicytowano - 2.650.000 dolarów. Był to jeden z najbardziej futurystycznych samochodów tamtej epoki, jeśli chodzi o amerykańską motoryzację. Zaskakiwał jego bardzo opływowy kształt, którego współczynnik Cx wynosił 0,30.

 

 

Trzecie miejsce pod względem ceny zajął Bentley Mark VI. Jest to nietuzinkowy model, mający znaczenie historyczne. Samochód ten był pierwszym modelem, który został wyprodukowany po II Wojnie Światowej przez brytyjskiego producenta. Samochodów tych powstało całkiem sporo, ale ten egzemplarz został zbudowany w 1947 roku na zamówienie jednego z francuskich przedsiębiorców. Posiadał tapicerkę wykonaną ze skóry... filipińskich żab. Pasażerowie mieli widok na dwa zegary przentujące ciśnienie atmosferyczne oraz kierunek jazdy (kompas). Auto sprzedano za okrągłe 2.500.000 dolarów.

 

W gronie aut sprzedanych w cenie powyżej dwóch milionów dolarów został jeszcze jeden model. Jest to Pierce Silver Arrow z 1933 roku. Jest to samochód koncepcyjny, który został zaprezentowany na targach w Nowym Jorku. Wyprzedzał on swoje czasy pod względem stylistyki oraz technologii. Pod maską pracował silnik V12 o mocy 175 koni mechanicznych. Był to model koncepcyjny. Z powodu kryzysu pojazd trafił na bardzo krótką chwilę do produkcji.

Kolejnym konceptem, który był jedynym w swoim rodzaju był DeSoto Adventurer II z 1954 roku. Pojazd ten został wyprodukowany dla Mohameda V, króla Maroko. Samochód został odrestaurowany trzy dekady temu, ale nadal wygląda jakby wyszedł przed chwilą z fabryki. Auto sprzedano za 1,3 miliona dolarów.

 

 Jednym z aut na aukcji, które zapisało się w historii jest z pewnością Miller-Meteor Cadillac w wersji karawan. Auto z 1964 roku transportowało ciało zamordowanego prezydenta Stanów Zjednoczonych, Johna F. Kennediego ze szpitala Parkland do samolotu Air Force One. Auto zmieniło właściciela za 160 tysięcy dolarów.

 

 

Fani filmu The Dukes of Hazard z pewnością zainteresują się "Generałem Lee". Jest to Dodge Charger z 1969 roku, który wystąpił w jednym epizodów, po czym został zniszczony i całkowicie odbudowany. Samochód sprzedano dość tanio, bo za jedyne 110 tysięcy dolarów.


Podobne wiadomości:

Nowy Mercedes CLS już dostępny. Znamy polskie ceny

Nowy Mercedes CLS już dostępny. Znamy polskie...

Aktualności 2017-12-19

Mercedes CLS trzeciej generacji odsłonięty!

Mercedes CLS trzeciej generacji odsłonięty!

Aktualności 2017-12-01

Komentuj:

~anonimowy 2012-01-27

ciekawe ciekawe fury, ale i tak NIE dla ACTA

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Od kilku dni w północno-wschodniej Polsce pojawiły się nowe, żółte znaki na których możemy zobaczyć np. czołg. Na szczęście zwykli kierowcy nie muszą się nimi przejmować. Są to informacje przeznaczone dla wojskowych.