mojeauto.pl > motogazeta > Samochody luksusowe > Brazylijski sportowiec

Brazylijski sportowiec

Ten kraj położony w Ameryce Południowej w kwestii sportu kojarzy nam się przeważnie z piłkarzami czy siatkarzami. Jednak mało kto wie, że w Brazylii swego czasu było dużo małych producentów, którzy ręcznie składali swoje sportowe maszyny. Jednym z aut, które ma szanse wyrwać się poza kontynent jest model Lobini H1.

Brazylijski sportowiec

Na początek firma zamierzała wysłać samochody zarówno do USA jak i Wielkiej Brytanii, jednak kurs brazylijskiej waluty był na tyle niekorzystny, że władze firmy postanowiły popracować jeszcze nad rozwojem samochodu i produkcji, czekając na odpowiedni moment na eksport.

W międzyczasie okazało się, że póki co większość produkcji została już zamówiona przez brazylijskich konsumentów. Model H1 jest pojazdem, w którym silnik został zamontowany centralne, a napęd jest przekazywany klasycznie. Auto jest dość krótkie, niskie, szerokie a jego rozstaw osi jest dość mały zatem można się spodziewać samochodu dla doświadczonych kierowców. Za kierowcą będzie się znajdować silnik benzynowy 1.8 T, znany dobrze z samochodów Audi. Dostarczy on moc rzędu 180 koni mechanicznych. Przy niskiej wadze całkowitej pozwoli to osiągnąć całkiem niezłe osiągi. Auto będzie się rozpędzać do setki poniżej sześciu sekund.

Okazuje się, że cena tego sportowego diabła wcale nie jest wysoka. W przeliczeniu wychodzi  prawie 200 tysięcy złotych. Niebanalne osiągi, wyścigowe właściwości jezdne mogą sprawić , że koneserzy europejskich marek takich jak Lamborghini, Porsche czy Ferrari przesiądą się na nieco bardziej egzotyczny model.


Podobne wiadomości:

Car of the Year 2009 - nominacje

Car of the Year 2009 - nominacje

Aktualności 2008-06-24

15-milionowy Golf

15-milionowy Golf

Aktualności 2010-09-07

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.