mojeauto.pl > motogazeta > Samochody luksusowe > Brazylijski sportowiec

Brazylijski sportowiec

Ten kraj położony w Ameryce Południowej w kwestii sportu kojarzy nam się przeważnie z piłkarzami czy siatkarzami. Jednak mało kto wie, że w Brazylii swego czasu było dużo małych producentów, którzy ręcznie składali swoje sportowe maszyny. Jednym z aut, które ma szanse wyrwać się poza kontynent jest model Lobini H1.

Brazylijski sportowiec

Na początek firma zamierzała wysłać samochody zarówno do USA jak i Wielkiej Brytanii, jednak kurs brazylijskiej waluty był na tyle niekorzystny, że władze firmy postanowiły popracować jeszcze nad rozwojem samochodu i produkcji, czekając na odpowiedni moment na eksport.

W międzyczasie okazało się, że póki co większość produkcji została już zamówiona przez brazylijskich konsumentów. Model H1 jest pojazdem, w którym silnik został zamontowany centralne, a napęd jest przekazywany klasycznie. Auto jest dość krótkie, niskie, szerokie a jego rozstaw osi jest dość mały zatem można się spodziewać samochodu dla doświadczonych kierowców. Za kierowcą będzie się znajdować silnik benzynowy 1.8 T, znany dobrze z samochodów Audi. Dostarczy on moc rzędu 180 koni mechanicznych. Przy niskiej wadze całkowitej pozwoli to osiągnąć całkiem niezłe osiągi. Auto będzie się rozpędzać do setki poniżej sześciu sekund.

Okazuje się, że cena tego sportowego diabła wcale nie jest wysoka. W przeliczeniu wychodzi  prawie 200 tysięcy złotych. Niebanalne osiągi, wyścigowe właściwości jezdne mogą sprawić , że koneserzy europejskich marek takich jak Lamborghini, Porsche czy Ferrari przesiądą się na nieco bardziej egzotyczny model.


Podobne wiadomości:

BMW naśmiewa się ze starych diesli + [VIDEO]

BMW naśmiewa się ze starych diesli + [VIDEO]

Technika 2011-02-10

Ameryka powoli zaczyna przekonywać się do samochodów z silnikami wysokoprężnymi. Po części jest to zasługa kryzysu, a po części nowoczesnych technologii, które sprawiają, że silniki te są dużo bardziej konkurencyjne niż kiedyś.

Utrudnienia na śląskiej  A4

Utrudnienia na śląskiej A4

Polskie drogi 2014-09-25

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Szef Skody z prestiżowym tytułem
Szef Skody z prestiżowym tytułem
Bernhard Maier, CEO marki Skoda, został doceniony przez German Design Council (GDC) tytułem Brand Manager of the Year 2017. Nagroda trafiła w jego ręce za wybitne osiagnięcia dla marki należącej do Grupy VW.