Serwis redagowany przez: Auto motor i sport
Serwis redagowany przez: Auto motor i sport
mojeauto.pl > motogazeta > Samochody luksusowe > Brazylijski sportowiec

Brazylijski sportowiec

Ten kraj położony w Ameryce Południowej w kwestii sportu kojarzy nam się przeważnie z piłkarzami czy siatkarzami. Jednak mało kto wie, że w Brazylii swego czasu było dużo małych producentów, którzy ręcznie składali swoje sportowe maszyny. Jednym z aut, które ma szanse wyrwać się poza kontynent jest model Lobini H1.

Brazylijski sportowiec

Na początek firma zamierzała wysłać samochody zarówno do USA jak i Wielkiej Brytanii, jednak kurs brazylijskiej waluty był na tyle niekorzystny, że władze firmy postanowiły popracować jeszcze nad rozwojem samochodu i produkcji, czekając na odpowiedni moment na eksport.

W międzyczasie okazało się, że póki co większość produkcji została już zamówiona przez brazylijskich konsumentów. Model H1 jest pojazdem, w którym silnik został zamontowany centralne, a napęd jest przekazywany klasycznie. Auto jest dość krótkie, niskie, szerokie a jego rozstaw osi jest dość mały zatem można się spodziewać samochodu dla doświadczonych kierowców. Za kierowcą będzie się znajdować silnik benzynowy 1.8 T, znany dobrze z samochodów Audi. Dostarczy on moc rzędu 180 koni mechanicznych. Przy niskiej wadze całkowitej pozwoli to osiągnąć całkiem niezłe osiągi. Auto będzie się rozpędzać do setki poniżej sześciu sekund.

Okazuje się, że cena tego sportowego diabła wcale nie jest wysoka. W przeliczeniu wychodzi  prawie 200 tysięcy złotych. Niebanalne osiągi, wyścigowe właściwości jezdne mogą sprawić , że koneserzy europejskich marek takich jak Lamborghini, Porsche czy Ferrari przesiądą się na nieco bardziej egzotyczny model.


Podobne wiadomości:

Praca de Silvy przy Porsche

Praca de Silvy przy Porsche

Aktualności 2010-10-18

Najszybszy Aston w historii

Najszybszy Aston w historii

Samochody luksusowe 2007-12-12

Wydawało się, że samochody marki Aston Martin są już na tyle dynamiczne, iż nie trzeba ich dodatkowo "rasować". Do innych wniosków doszli jednak konstruktorzy, którzy włożyli do niego silnik V12 o mocy 600 KM.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Skoda Fabia od Carlex Design
Skoda Fabia od Carlex Design
Polska firma Carlex Design znów zaskakuje i tym razem przedstawia swoją wizję wnętrza Skody Fabii. Naszym zdanie wygląda "szałowo", sprawdź sam!
Rozpoznaj modele Skody i wygraj Rozpoznaj modele Skody i wygraj