mojeauto.pl > motogazeta > Samochody luksusowe > Brazylijski supersamochód

Brazylijski supersamochód

O samochodzie AmoritzGT pisaliśmy jakiś czas temu. Wtedy były to pierwsze projekty i ambicje na stworzenie brazylijskiego supersamochodu. Teraz ten projekt się zmaterializował.

Brazylijski supersamochód
Każdy kraj chce mieć swój supersamochód. Niebawem do tego elitarnego grona dołączy także Brazylia. Model AmoritzGT ma bowiem konkurować z takimi samochodami jak Lamborghini Gallardo czy Ferrari 458 Italia lub McLaren MP4-12C.

Będzie on zasilany silnikiem V10 o pojemności 8,4 litra. Podobno konstruktorzy wykorzystali jednostkę pochodzącą z Vipera. Podobno maksymalna moc tej jednostki przekroczy tysiąc koni mechanicznych.
Napęd będzie przekazywany na tył za pomocą manualnej skrzyni biegów.

Auto ma być ultralekkie dzięki płycie podłogowej z aluminium oraz nadwoziu wykonanego z włókna węglowego.

Twórcy postanowili umieścić silnik centralnie, co z pewnością poprawi właściwości jezdne tego samochodu. Miejsce kierowcy zostało umieszczone centralnie. Drugi pasażer siedzi tuż za nim, podobnie jak w McLarenie F1.

Brazylijski producent zamierza stworzyć 50 egzemplarzy tego supersamochodu. Nie wiadomo jeszcze jaka będzie jego cena.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
BMW Concept 8 – luksusowa wizja coupe
BMW Concept 8 – luksusowa wizja coupe
Już jutro rusza we Włoszech prestiżowa wystawa Villa d`Este. To właśnie tam zadebiutuje najnowszy projekt bawarskiego producenta. Koncepcyjny model nawiązuje do legendarnej „ósemki”. Czy w końcu doczekamy się następcy?