mojeauto.pl > motogazeta > Samochody luksusowe > Bristol: Hybrydowe superauto na koniec roku

Bristol: Hybrydowe superauto na koniec roku

Marka Bristol to firma, która działa od 1945 roku w Wielkiej Brytanii. W miejscowości od której wzięła się nazwa producenta powstaje bardzo mała ilość samochodów. Teraz do produkowanych aut dołączy hybrydowe superato.

Bristol: Hybrydowe superauto na koniec roku
Bristol nie podaje do publicznej wiadomości ile rocznie produkują aut. Ostatni raz oficjalnie informowali w 1982 roku, kiedy to w ciągu roku powstały 104 auta. Szacuje się, że rocznie Bristol wytwarza ok. 20 egzemplarzy. Dwa lata temu marka została wykupiona przez brytyjsko-szwedzki holding Kamkorp Group.

Brytyjska marka ma ambitne plany stworzenia hybrydowego superauta. Samochód ma zostać oficjalnie zaprezentowany pod koniec tego roku. Bristol jednak nie stworzy auta autonomicznie. Wspólnikiem w opracowywaniu nowego modelu ma być inna brytyjska firma zajmująca się produkcją aut sportowych - Frazer Nash.

Spekulacje jakie pojawiają się w zachodnich mediach mówią, że superauto ma być napędzane silnikiem Wankla, który będzie dostarczał energii elektrycznej magazynowanej w akumulatorach. Te za pomocą elektrycznej technologii będą napędzać wszystkie cztery koła.
Bristol Fighter produkowany od 2002 roku
Z kolei firma Fazer Nash w 2009 roku pokazała koncepcyjny model auta napędzany silnikiem Wankla o pojemności 833cc. To powoduje, że plotki związane z silnikiem wyposażonym  w tłok rotacyjny wydają się być bardzo prawdopodobne, zwłaszcza, że jeden z właścicieli marki Bristol posiada prawa do silnika Wankla.

Podobne wiadomości:

Koniec Bristola

Koniec Bristola

Samochody luksusowe 2011-03-07

Bristol ma nowego właściciela

Bristol ma nowego właściciela

Samochody luksusowe 2011-04-30

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
Zastanawiałeś się kiedyś co zrobić, aby zakup nowego samochodu był mniej odczuwalny dla rodzinnego budżetu? Sprawdź nowego Citroëna C3 Aircross, który dostępny jest w nowoczesnej formie finansowania Citroën SimplyDrive.