mojeauto.pl > motogazeta > Samochody luksusowe > Bristol: Hybrydowe superauto na koniec roku

Bristol: Hybrydowe superauto na koniec roku

Marka Bristol to firma, która działa od 1945 roku w Wielkiej Brytanii. W miejscowości od której wzięła się nazwa producenta powstaje bardzo mała ilość samochodów. Teraz do produkowanych aut dołączy hybrydowe superato.

Bristol: Hybrydowe superauto na koniec roku
Bristol nie podaje do publicznej wiadomości ile rocznie produkują aut. Ostatni raz oficjalnie informowali w 1982 roku, kiedy to w ciągu roku powstały 104 auta. Szacuje się, że rocznie Bristol wytwarza ok. 20 egzemplarzy. Dwa lata temu marka została wykupiona przez brytyjsko-szwedzki holding Kamkorp Group.

Brytyjska marka ma ambitne plany stworzenia hybrydowego superauta. Samochód ma zostać oficjalnie zaprezentowany pod koniec tego roku. Bristol jednak nie stworzy auta autonomicznie. Wspólnikiem w opracowywaniu nowego modelu ma być inna brytyjska firma zajmująca się produkcją aut sportowych - Frazer Nash.

Spekulacje jakie pojawiają się w zachodnich mediach mówią, że superauto ma być napędzane silnikiem Wankla, który będzie dostarczał energii elektrycznej magazynowanej w akumulatorach. Te za pomocą elektrycznej technologii będą napędzać wszystkie cztery koła.
Bristol Fighter produkowany od 2002 roku
Z kolei firma Fazer Nash w 2009 roku pokazała koncepcyjny model auta napędzany silnikiem Wankla o pojemności 833cc. To powoduje, że plotki związane z silnikiem wyposażonym  w tłok rotacyjny wydają się być bardzo prawdopodobne, zwłaszcza, że jeden z właścicieli marki Bristol posiada prawa do silnika Wankla.

Podobne wiadomości:

Bristol zapowiada nowy model

Bristol zapowiada nowy model

Samochody luksusowe 2015-06-02

Świetlana przyszłość Bristola

Świetlana przyszłość Bristola

Aktualności 2011-05-10

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Skoda Octavia 1.5 TSI już w salonach
Skoda Octavia 1.5 TSI już w salonach
Skoda Octavia jest najchętniej kupowanym modelem w Polsce. Teraz do jej oferty dołącza wersja napędzana silnikiem 1.5 TSI.
Sky is the limit – Nowa Mazda CX-5 nie zna granic Sky is the limit – Nowa Mazda CX-5 nie zna granic