mojeauto.pl > motogazeta > Samochody luksusowe > Brutalny crossover

Brutalny crossover

Maserati jako jeden z niewielu europejskich przedstawicieli segmentu samochodów luksusowych nie posiada jeszcze w swojej gamie auta sportowo-rekreacyjnego. Być może zmieni się to już niebawem.

Brutalny crossover

Właśnie pojawiły się pierwsze zdjęcia Maserati Kuba. Jest to koncept określony przez swojego twórcę (Andrey Trofimchuk) brutalnym crossoverem. Jest to chyba najbardziej kontrowersyjny projekt związany z Maserati, jaki ukazał się przez ostatnie lata.

Po obu stronach wkomponowanego  we wloty powietrza logo Maserati pojawiły się rozciągnięte reflektory oraz garbata maska. Z profilu auto prezentuje się bardzo dynamicznie i bliżej mu co nietypowego coupe niż do auta sportowo-rekreacyjnego. W sylwetce dominują potężne koła.

Pod maską pierwszego crossovera Maserati z pewnością sprawdziłby się V6 o pojemności 3,2 litra pochodzący od Alfa Romeo, bądź też V8 prosto z modelu GranTurismo. Niewiadomo jeszcze jakie będą dalsze losy tego projektu.

Tematy w artykule: Maserati SUV

Podobne wiadomości:

Zwiększono produkcję Maserati Levante

Zwiększono produkcję Maserati Levante

Samochody luksusowe 2016-05-31

Internet w nowych modelach GM

auto motor i sport 0000-00-00

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
6 sprawdzonych patentów na zimę.
6 sprawdzonych patentów na zimę.
Zamarznięte szyby i czapa śniegu na dachu mogą być niebezpieczne dla Ciebie, otoczenia i Twojego portfela. Podpowiadamy, jak szybko odśnieżyć auto, a dzięki temu uniknąć 3 pkt. karnych i 500 zł mandatu, a przy okazji pospać nawet kwadrans dłużej.
Citroen C3 Aircross Citroen C3 Aircross