mojeauto.pl > motogazeta > Samochody luksusowe > Brytyjczycy wskrzeszają hipersamochód

Brytyjczycy wskrzeszają hipersamochód

Brytyjczycy postanowili przywrócić do życia markę Lister Motor. Na horyzoncie pojawiły się plany stworzenia bardzo szybkiego pojazdu.

Brytyjczycy wskrzeszają hipersamochód

Pod koniec zeszłego roku pojawiła się informacja o tym, że Lister Motor zamierza wznowić produkcję po niemal 25 latach absencji. Nowi właściciele firmy ogłosili prace nad nowym modelem. Auto będzie kosztowało sporo. Wstępnie mówi się o cenie wynoszącej w przeliczeniu nawet 9-10 milionów złotych. To oznacza, że samochód stanąłby do konkurencji z takimi modelami jak LaFerrari, McLaren P1, Porsche 918 Spyder czy następca Bugatti Veyron.

Nowy model będzie napędzany silnikiem V12 o pojemności 7,8 litra. Jednostka rozwinie maksymalną moc w okolicy 1000 KM. To powinno wystarczyć, by maszyna rozpędziła się do ponad 400 km/h.

Producent nie podał jeszcze kiedy pierwsze egzemplarze pojawią się na drogach. Firma jest jeszcze na etapie poszukiwania inwestorów.

Tematy w artykule: Lister Motor

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Już niedługo nie będziemy musieli wozić ze sobą dowodu rejestracyjnego i poświadczenia polisy OC. Po wielu zapowiedziach i obietnicach posłowie w końcu przegłosowali zmiany w prawie.