Brytyjskie V10

Ciężko jest stwierdzić co w samochodzie Connaught Type D Syracuse GT jest najbardziej pociągające. Czy jego turbodoładowany, dziesięciocylindrowy silnik o pojemności dwóch litrów? Przyspieszenie do 100km/h w przeciągu 4,3 sekundy? A może jego nietypowy wygląd?

Brytyjskie V10

Jedno jest pewne. Jest to bardzo oryginalny pojazd. Co więcej, właśnie przygotowywana jest wersja hybrydowa tego samochodu, która korzystać będzie z tej samej, dziesięciocylindrowej jednostki. Tym razem jednak bez turbosprężarki, którą zastępować będzie elektryczny silnik.

Connaught zamierza montować około 300 egzemplarzy tego samochodu rocznie, lecz sukcesem firmy będzie sprzedaż własnej technologii hybrydowej któremuś z największych producentów samochodów. Według twórców pojazd ten pokazuje doskonałe połączenie silnika hybrydowego wraz ze skrzynią CVT. Zamiast konwencjonalnej baterii używanej w tego typu samochodach zastosowano tam kondensatory o bardzo dużej pojemności. Podczas niezależnych testów przeprowadzanych w Millbrook przy zwykłym, czterocylindrowym silniku udało się zmniejszyć konsumpcję paliwa o prawie 20 procent.

W tej chwili w sprzedaży znajduje się jedynie wersja standardowa samochodu. Dziesięć cylindrów umieszczonych pod ostrym kątem zostało w niej zamontowanych w specjalnie wykonanej ze stalowych rurek przestrzeni. Silnik połączono z pięciostopniową skrzynią biegów Mitchell. Nadwozie zostało wykonane ręcznie z elementów aluminiowych i stalowych. Pokryto je specjalną termoplastyczną mieszanką Twintex, która zapobiega korozji.

Za sportowe coupe o brytyjskich korzeniach trzeba będzie zapłacić przynajmniej 360 tysięcy złotych. Cena modelu hybrydowego nie została jeszcze ogłoszona.

Czytaj także:

Connaught dla klimatu (2005-06-03)

Tematy w artykule: Connaught

Komentuj:

~Bartas 2006-07-22

hahaha bez sensu ta Wasza wiadomość, żadnych danych technicznych,

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Importer niemieckiej marki opublikował właśnie cennik nowego Audi A6. Samochód będzie dostępny na początek w silnikiem benzynowym i wysokoprężnym. Cennik otwiera kwota 296 600 zł.