mojeauto.pl > motogazeta > Samochody luksusowe > Bugatti: Następca, który następcą nie będzie

Bugatti: Następca, który następcą nie będzie

Potwierdzają się ostatnie plotki, które wypłynęły z obozu Bugatti. Firma w najbliższych latach nie zamierza produkować super sportowej limuzyny. Pojawi się jednak następca Veyrona, który tak do końca następcą nie będzie.

Bugatti: Następca, który następcą nie będzie
"Nie będzie następcy Veyrona, gdyż nie da się zastąpić Veyrona", powiedział prezes Bugatti Wolfgang Schreiber serwisowi Drive. W wywiadzie boss Bugatti zdradził, że nowy samochód, który w przeciągu najbliższych lat trafi na rynek, będzie kolejnym super sportowym autem, ale całkowicie innym niż Veyron.

Nie będzie to jednak Galibier, pokazany światu w 2009 roku. Szef Bugatti nie zdradził jednak żadnych szczegółów dotyczących auta, które będzie znów jedynym modelem produkowanym przez Bugatti. "Będzie inny, nie będzie rywalizował z Veyronem. Nie możesz konkurować z ikoną" stwierdził Schreiber.

Skoro nie limuzyna, to co takiego szykuje Bugatti? Veyrona przebić będzie ciężko, a na pewno marka chce narobić szumu. Firma wie, że jeśli zbuduje samochód, który będzie w jakimś stopniu gorszy od legendy Veyrona to poniesie porażkę. Zwłaszcza, że wszyscy będą porównywać auto do Veyrona. Sęk w tym, że Veyron postawił wysoko poprzeczkę i Bugatti dobrze o tym wie. Czy mamy spodziewać się SUVa? Raczej nie, ale coś nam podpowiada, że będzie to samochód ze stylistyką retro. Pożyjemy, zobaczymy.

Podobne wiadomości:

Bugatti Chiron w pierwszym teaserze

Bugatti Chiron w pierwszym teaserze

Aktualności 2015-08-17

Bugatti Chiron – prędkość maksymalna

Bugatti Chiron – prędkość maksymalna

Samochody luksusowe 2016-09-14

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Od kilku dni w północno-wschodniej Polsce pojawiły się nowe, żółte znaki na których możemy zobaczyć np. czołg. Na szczęście zwykli kierowcy nie muszą się nimi przejmować. Są to informacje przeznaczone dla wojskowych.