mojeauto.pl > motogazeta > Samochody luksusowe > Bugatti Veyron celuje w kolejny rekord

Bugatti Veyron celuje w kolejny rekord

Veyron stał się legendarnym jeszcze zanim pojawił się fizycznie na drodze. Samochód, który zdetronizował każde seryjne produkowane auto. W tym roku ma zrobić to po raz kolejny.

Bugatti Veyron celuje w kolejny rekord
Na targach motoryzacyjnych we Frankfurcie, które odbędą się we wrześniu Bugatti ma pokazać najnowszą i prawdopodobnie ostatnią wersję Veyrona. Ten samochód ma na nowo pokazać kto jest królem wśród hiperaut. Gdzieś we Francji, w siedzibie Bugatti powstaje Super Veyron.

Super Veyron ma legitymować się jedną najważniejszą cechą - prędkością maksymalną. Media motoryzacyjne szacują, że ten samochód osiągnie maksymalną prędkość 463 km/h i tym samy znów podniesie poprzeczkę wysoko. Moc ma pochodzić z silnika W16, który będzie posiadał moc 1600 KM z pojemności 9.6 litra. Silnik wspomagany czteroma turbosprężarkami zapewni sprint od 0 do 100 km/h w czasie 1.8 sekundy!

Bugatti Veyron sprawi, że wszystkie inne auta które pojawią się na rynku w tym roku od razu zostaną zdetronizowane. Bugatti rzuca rękawice i pytanie, czy znajdzie się ktoś kto ją podniesie i stanie do walki z Super Veyronem?

Podobne wiadomości:

Bugatti Chiron – prędkość maksymalna

Bugatti Chiron – prędkość maksymalna

Samochody luksusowe 2016-09-14

Bugatti Chiron w pierwszym teaserze

Bugatti Chiron w pierwszym teaserze

Aktualności 2015-08-17

Komentuj:

~tryk 2013-01-03

milcz kapeluszniku

~Fotoradar 2013-01-02

a ile do 50km/h bo tyle można jeździć zgodnie z przepisami?

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Pepsi zamawia ciężarówki Tesli
Pepsi zamawia ciężarówki Tesli
Amerykański koncern spożywczy inwestuje w nowy pomysł Elona Muska - autonomiczną ciężarówkę Tesla Semi. PepsiCo zamówiło 100 egzemplarzy, które pozwolą ograniczyć emisję gazów cieplarnianych w łańcuchu dostaw.