mojeauto.pl > motogazeta > Samochody luksusowe > Bugatti Veyron pozbawione oficjalnego rekordu

Bugatti Veyron pozbawione oficjalnego rekordu

Bugatti oszukiwało. Tak w skrócie można skomentować decyzję Księgi Rekordów Guinnessa, która pozbawiła Bugatti Veyron Super Sport tytułu najszybszego seryjnego samochodu na ziemi.

Bugatti Veyron pozbawione oficjalnego rekordu
Decyzja o pozbawieniu Veyrona Super Sport zapadła niecały tydzień po tym jak Hennessey Venom GT osiągnął, prędkość 427 km/h. Dlaczego zatem organizacja pozbawiła Bugatti tytułu?

Księga Rekordów Guinessa uznała, że Bugatti oszukiwało podczas bicia rekordu prędkości. Powodem owego oszustwa jest zdjęcie blokady z samochodu, który wykręcił rekordową prędkość 431 km/h. Seryjny Veyron Super Sport posiada ograniczoną do 415 prędkość maksymalną.

Regulamin mówi, że auto, której bije rekord ma być praktycznie takie samo, jak to, które trafia w ręce klientów. Veyron SS nie spełnił tego wymagania. Tym samym rekord prędkości trafił do SSC Ultimate Aero, które przed Veyronem Super Sport osiągnęło prędkość 412 km/h. Kwestią czasu jest kiedy oficjalnym najszybszym autem na ziemi zostanie Venom GT, gdyż prędkość 427 km/h nie została oficjalnie zarejestrowana przez ludzi z Księgi Rekordów Guinessa.

Co zrobi  teraz Bugatti? Najlepszym ruchem byłoby ustanowienie rekordu seryjnym autem, ale to zapewne będzie mieć miejsce, gdy firma należąca do Volkswagena przedstawi SuperVeyrona, o którym media plotkują już od dawna.


Podobne wiadomości:

Hennessey Venom F5 oficjalnie zaprezentowany

Hennessey Venom F5 oficjalnie zaprezentowany

Aktualności 2017-11-03

Luksusowe spinki dla fanów Bugatti

Luksusowe spinki dla fanów Bugatti

Aktualności 2016-08-10

Komentuj:

Pacio 2013-04-08

NIe na długo został zrzucony z pierwszego miejsca, już niemcy się postarają

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
Zastanawiałeś się kiedyś co zrobić, aby zakup nowego samochodu był mniej odczuwalny dla rodzinnego budżetu? Sprawdź nowego Citroëna C3 Aircross, który dostępny jest w nowoczesnej formie finansowania Citroën SimplyDrive.