mojeauto.pl > motogazeta > Samochody luksusowe > Bugatti Veyron pozbawione oficjalnego rekordu

Bugatti Veyron pozbawione oficjalnego rekordu

Bugatti oszukiwało. Tak w skrócie można skomentować decyzję Księgi Rekordów Guinnessa, która pozbawiła Bugatti Veyron Super Sport tytułu najszybszego seryjnego samochodu na ziemi.

Bugatti Veyron pozbawione oficjalnego rekordu
Decyzja o pozbawieniu Veyrona Super Sport zapadła niecały tydzień po tym jak Hennessey Venom GT osiągnął, prędkość 427 km/h. Dlaczego zatem organizacja pozbawiła Bugatti tytułu?

Księga Rekordów Guinessa uznała, że Bugatti oszukiwało podczas bicia rekordu prędkości. Powodem owego oszustwa jest zdjęcie blokady z samochodu, który wykręcił rekordową prędkość 431 km/h. Seryjny Veyron Super Sport posiada ograniczoną do 415 prędkość maksymalną.

Regulamin mówi, że auto, której bije rekord ma być praktycznie takie samo, jak to, które trafia w ręce klientów. Veyron SS nie spełnił tego wymagania. Tym samym rekord prędkości trafił do SSC Ultimate Aero, które przed Veyronem Super Sport osiągnęło prędkość 412 km/h. Kwestią czasu jest kiedy oficjalnym najszybszym autem na ziemi zostanie Venom GT, gdyż prędkość 427 km/h nie została oficjalnie zarejestrowana przez ludzi z Księgi Rekordów Guinessa.

Co zrobi  teraz Bugatti? Najlepszym ruchem byłoby ustanowienie rekordu seryjnym autem, ale to zapewne będzie mieć miejsce, gdy firma należąca do Volkswagena przedstawi SuperVeyrona, o którym media plotkują już od dawna.


Podobne wiadomości:

Luksusowe spinki dla fanów Bugatti

Luksusowe spinki dla fanów Bugatti

Aktualności 2016-08-10

Hennessey Venom F5 oficjalnie zaprezentowany

Hennessey Venom F5 oficjalnie zaprezentowany

Aktualności 2017-11-03

Komentuj:

Pacio 2013-04-08

NIe na długo został zrzucony z pierwszego miejsca, już niemcy się postarają

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
6 sprawdzonych patentów na zimę.
6 sprawdzonych patentów na zimę.
Zamarznięte szyby i czapa śniegu na dachu mogą być niebezpieczne dla Ciebie, otoczenia i Twojego portfela. Podpowiadamy, jak szybko odśnieżyć auto, a dzięki temu uniknąć 3 pkt. karnych i 500 zł mandatu, a przy okazji pospać nawet kwadrans dłużej.
Jak przygotować samochód do jazdy w zimowy poranek? Jak przygotować samochód do jazdy w zimowy poranek?