mojeauto.pl > motogazeta > Samochody luksusowe > Bugatti porzuca Project Lydia?

Bugatti porzuca Project Lydia?

Stadium rozwojowe projektu o nazwie "Project Lydia" może brzmieć mało poważnie, jeśli nie wiemy że nad jego pieczą czuwa producent jednego z najdroższych i najszybszych samochodów, firma Bugatti.

Bugatti porzuca Project Lydia?

Włoski producent miał zamiar stworzyć samochód, który miał być konkurencją dla jego topowej maszyny, czyli Veyrona. Project Lydia, jeśli ujrzy światło dzienne, będzie ważył jedynie 1,5 tony, dzięki nadwoziu zbudowanego z karbonowego monokoku. W połączeniu z jednostką silnikową, która dysponuje mocą 1.175 koni mechanicznych umożliwiającą rozkręcenie się do prędkości rzędu przeszło 400km/h stanowi to bardzo poważny argument.

Stylizacja samochodu ma zostać utrzymana w konwencji przypominającej Veyrona, z dużym chromowanym grillem oraz wielkimi 20-calowymi kołami. Z tyłu nadwozia pojawi się potężny spojler, a z przodu za docisk odpowiadać będzie specjalnie zaprojektowany wlot powietrza.  Niski prześwit oraz centralnie montowany silnik pomogą w optymalnym rozkładzie mas.

Firma zamierza przy pomocy nowego samochodu uzyskać na torze testowym Nordschliefe czas rzędu sześciu minut i czterdzieru sekund, co oznacza, że Project Lydia ma być szybszy od Veyrona o minutę. Produkcja samochodu będzie mocno limitowana. Powstanie tylko 70 egzemplarzy. Przy okazji jego cena będzie równie oszałamiająca - w przeliczeniu prawie 9 milionów złotych. Jednak póki co, losy tego samochodu nie są pewne i projekt czeka na zielone światło od zarządu koncernu.

Zobacz koniecznie: Wszystko o Bugatti Veyron Wszystko o Bugatti
Tematy w artykule: Bugatti Bugatti Veyron

Podobne wiadomości:

Luksusowe spinki dla fanów Bugatti

Luksusowe spinki dla fanów Bugatti

Aktualności 2016-08-10

Ma branie – Bugatti Veyron

auto motor i sport 0000-00-00

Komentuj:

~iki 2008-02-21

Zostanę milionerem! Wymyślę, żeby Veyrona jeszcze bardziej odchudzić i wpakować do niego jeszcze większy silnik. Dobre, nie??? Im mniej ropy na świecie i większy smród w powietrzu, tym mocniejsze silniki pakujemy do aut.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.