mojeauto.pl > motogazeta > Samochody luksusowe > Były właściciel Ducati bliski przejęcia Astona Martina

Były właściciel Ducati bliski przejęcia Astona Martina

Jak donosi serwis Bloomberg, były właściciel motocyklowej marki Ducati, włoska firma  Investindustrial jest bliski zawarcia porozumienia w sprawie przejęcia kontroli nad marką Aston Martin.

Były właściciel Ducati bliski przejęcia Astona Martina
Od kilkudziesięciu dni mówi się o sprzedaży Astona Martina przez firmę Investment Dar, która w 2007 roku odkupiła brytyjską markę od Forda. Kuwejckiemu przedsiębiorstwu znudziło się inwestowanie w Astona i sprzedaż ma zwrócić cześć pieniędzy włożonych w sportową markę.

Pierwotnie plotkowano, że najwyższa ofertę kupna większościowych udziałów złożyła indyjska firma Mahindra i Mahindra. Firma złożyła o wiele lepszą finansowo ofertę niż ta, którą obecnie przedstawili ludzie z Investindustrial. Jednak to właśnie Investindustrial ma większe kontakty w branży motoryzacyjne niż indyjska firma, co ma przeważyć o wyborze włoskiej oferty.

Włosi mają rzekomo mieć kontakty z AMG i dzięki temu wnieść do samochodów z Gaydon technologię z Allafterbach. Sytuacja może również być z goła inna. Kontakty z AMG wynikają z faktu, że właścicielem marki AMG jest Daimler i to on stoi za przejęciem Astona Martina. To jednak jedynie nasze spekulacje. Na początku tego roku Investudrial sprzedało Audi za kwotę ponad 1.1 miliarda dolarów markę Ducati. Bloomberg  informuje również, że każda z zainteresowanych stron nie zdecydowała się komentować najnowszy plotek. Jedynie dziennik Times of India informuje, że Mahindra wycofała swoją ofertę.
Zobacz koniecznie: Wszystko o Aston Martin
Tematy w artykule: Aston Martin Mahindra

Podobne wiadomości:

Aston Martin Vanquish S - więcej mocy

Aston Martin Vanquish S - więcej mocy

Samochody luksusowe 2016-11-17

Aston Martin Zagato prezentuje dwie nowości

Aston Martin Zagato prezentuje dwie nowości

Samochody luksusowe 2017-08-16

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.