mojeauto.pl > motogazeta > Samochody luksusowe > Były właściciel Ducati bliski przejęcia Astona Martina

Były właściciel Ducati bliski przejęcia Astona Martina

Jak donosi serwis Bloomberg, były właściciel motocyklowej marki Ducati, włoska firma  Investindustrial jest bliski zawarcia porozumienia w sprawie przejęcia kontroli nad marką Aston Martin.

Były właściciel Ducati bliski przejęcia Astona Martina
Od kilkudziesięciu dni mówi się o sprzedaży Astona Martina przez firmę Investment Dar, która w 2007 roku odkupiła brytyjską markę od Forda. Kuwejckiemu przedsiębiorstwu znudziło się inwestowanie w Astona i sprzedaż ma zwrócić cześć pieniędzy włożonych w sportową markę.

Pierwotnie plotkowano, że najwyższa ofertę kupna większościowych udziałów złożyła indyjska firma Mahindra i Mahindra. Firma złożyła o wiele lepszą finansowo ofertę niż ta, którą obecnie przedstawili ludzie z Investindustrial. Jednak to właśnie Investindustrial ma większe kontakty w branży motoryzacyjne niż indyjska firma, co ma przeważyć o wyborze włoskiej oferty.

Włosi mają rzekomo mieć kontakty z AMG i dzięki temu wnieść do samochodów z Gaydon technologię z Allafterbach. Sytuacja może również być z goła inna. Kontakty z AMG wynikają z faktu, że właścicielem marki AMG jest Daimler i to on stoi za przejęciem Astona Martina. To jednak jedynie nasze spekulacje. Na początku tego roku Investudrial sprzedało Audi za kwotę ponad 1.1 miliarda dolarów markę Ducati. Bloomberg  informuje również, że każda z zainteresowanych stron nie zdecydowała się komentować najnowszy plotek. Jedynie dziennik Times of India informuje, że Mahindra wycofała swoją ofertę.
Zobacz koniecznie: Wszystko o Aston Martin
Tematy w artykule: Aston Martin Mahindra

Podobne wiadomości:

Aston Martin Zagato prezentuje dwie nowości

Aston Martin Zagato prezentuje dwie nowości

Samochody luksusowe 2017-08-16

Aston Martin Vanquish Zagato Volante – ujawniono cenę

Aston Martin Vanquish Zagato Volante –...

Samochody luksusowe 2016-10-11

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
6 sprawdzonych patentów na zimę.
6 sprawdzonych patentów na zimę.
Zamarznięte szyby i czapa śniegu na dachu mogą być niebezpieczne dla Ciebie, otoczenia i Twojego portfela. Podpowiadamy, jak szybko odśnieżyć auto, a dzięki temu uniknąć 3 pkt. karnych i 500 zł mandatu, a przy okazji pospać nawet kwadrans dłużej.
Jak przygotować samochód do jazdy w zimowy poranek? Jak przygotować samochód do jazdy w zimowy poranek?