mojeauto.pl > motogazeta > Samochody luksusowe > Cadillac CTS będzie miał więcej do zaoferowania

Cadillac CTS będzie miał więcej do zaoferowania

W przyszłym roku na rynku pojawi się Cadillac CTS, który celuje w BMW Serii 5. Auto ma być główną bronią do walki o klientów na rynku europejskim.

Cadillac CTS będzie miał więcej do zaoferowania
Cadillac tworzył samochody, które w stanach uchodzą za kultowe i na tamtejszym rynku jest jednym z głównych graczy. Wiadomo rynek amerykański jest specyficzny. Specyficzny jest również rynek europejski, jeśli spogląda na niego producent aut z USA. Żeby móc rywalizować na rynku starego kontynentu produktem made in USA to trzeba mieć precyzyjną broń do tego. Taki ma być nowy Cadillac CTS

Auto będzie bazowało na nowej płycie podłogowej skonstruowanej przez General Motors. Platforma Alpha dostarczy CTS tylnego napędu. Stylistycznie auto ma być bardzo zbliżone do modelu ATS. CTS będzie miał na pewno większy grill w porównaniu do tego z ATSa. Amerykański konkurent BMW Serii 5 zostanie zaprojektowany z wykorzystaniem nowego języka designu Cadillaca nazwanego "Sztuka i Nauka".

Nadchodząca generacja CTSa będzie dłuższa i szersza w porównaniu do obecnego modelu. Pod maskę trafią nowy silnik turbodoładowany o pojemności 2.0 litra, który dostarczy 274 KM mocy. CTS otrzyma również 2.5-litrowy silnik o mocy 200 KM oraz topową jednostkę V6, która z pojemności 3.6 litra wypluwa 320 KM mocy.

Tu pojawia się problem, gdyż CTS początkowo na rynku europejskim pojawi się bez silnika wysokoprężnego w ofercie. Jednostka Dieasla zostanie przedstawiona w przeciągu dwóch lat. amerykański producent nie planuj produkcji hardcoreowej wersji CTS-V wyposażonej w silnik V8 o pojemności 6.2 litra, ale na rynku pojawi się wersja CTS coupe w późniejszym okresie.

Czy Cadillac CTS osiągnie sukces na rynku europejskim? Raczej mało prawdopodobne. Największym błędem amerykańskiego producenta jest brak w momencie debiutu  silników wysokoprężnych. W Polsce taki samochód skazany jest na porażkę, a w całej Europie kupią go ludzie, którzy szukają alternatywy od już dostępnych alternatyw. Czas jednak pokaże czy debiut CTS okaże się porażką. BMW ze swoją Serią 5 może spać spokojnie.

Podobne wiadomości:

Cadillac One -

Cadillac One - "Bestia" w Warszawie

Aktualności 2016-07-08

Bestia od Cadillaca już w Europie - ceny CTS-V

Bestia od Cadillaca już w Europie - ceny...

Aktualności 2015-06-12

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Autostrada A2 - trzeci pas w przyszłym roku
Autostrada A2 - trzeci pas w przyszłym roku
Już w drugiej połowie przyszłego roku ruszy rozbudowa autostrady A2. Na 13-kilometrowym odcinku obwodnicy Poznania zostanie dobudowany trzeci pas ruchu. Inwestycja jest konieczna, ponieważ jest to mocno uczęszczana droga.