mojeauto.pl > motogazeta > Samochody luksusowe > Cadillac pod ścianą

Cadillac pod ścianą

Cadillac Ciel to koncepcyjny samochód, który robi piorunujące wrażenie. Niestety autem nie ekscytuje się General Motors, które zamroziło ten projekt.

Cadillac pod ścianą
Źródła pochodzące z amerykańskiego koncernu mówią, że GM zablokowało projekt Ciel ponieważ firma nie widzi sensu w produkcji limitowanego auta za blisko 100 tys. dolarów, gdyż nie przysłuży się to budowaniu pozycji marki. Projektanci pracujący przy tym aucie zostali przeniesieni do innych projektów.

Z drugiej strony decyzja nie zmienia planów, które zakładają stworzenie konkurenta dla Mercedesa Klasy S oraz BMW Serii 7. Auto ma powstać na nowej, tylnonapędowej platformie Omega. Debiut przewidziany jest na rok 2016 lub 2017.

Ciel to nie pierwszy ciekawy Cadillac, który może nie wejść do seryjnej produkcji. Samochód ten został pokazany w 2011 roku na imprezie Concours d'Elegance w Pebble Beach. W 2001 roku Amerykanie pokazali model Sixteen Koncept, który również nie wszedł do produkcji. Ten luksusowy studyjny model wyposażony był w 1000-konny silnik V16. Pod maską Ciel pracuje oszczędniejszy motor V6 o mocy 425 KM.
Cadillac Sixteen Concept
Zobacz koniecznie: Wszystko o Cadillac
Tematy w artykule: Cadillac Cadillac Concept Cadillac Sixteen

Podobne wiadomości:

Cadillac One -

Cadillac One - "Bestia" w Warszawie

Aktualności 2016-07-08

Cadillac oddzieli się od General Motors

Cadillac oddzieli się od General Motors

Aktualności 2015-08-14

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Prześlij zdjęcie i zagraj o jedną z 30 nagród
Prześlij zdjęcie i zagraj o jedną z 30 nagród
Konkurs na 25-lecie magazynu "auto motor i sport". Zrób sobie zdjęcie z jubileuszowym wydaniem magazynu i prześlij je do nas koszystając z formularza na stronie. Masz szansę na wygranie jednej z 30 nagród. Weź udział!
Wydania cyfrowe auto motor i sport Wydania cyfrowe auto motor i sport