mojeauto.pl > motogazeta > Samochody luksusowe > Cadillac powalczy z niemieckimi limuzynami

Cadillac powalczy z niemieckimi limuzynami

Amerykańska marka po kilku latach posuchy w końcu stworzy auto, które będzie rywalem dla niemieckich limuzyn, czyli BMW Serii 7, Mercedesa klasy S oraz Audi A8.

Cadillac powalczy z niemieckimi limuzynami
Wysoko postawione osoby w General Motors zapaliły zielone światło dla topowej limuzyny, którą na rynek ma dostarczyć Cadillac. Nowy model ma opierać się na koncepcyjnym kabriolecie pokazanym w zeszłym roku podczas święta designu w Pebble Beach.

Topowa limuzyna nie będzie aż tak radykalna i w 100% podobna do Cadillaca Ciel. Źródło pochodzące od Cadillaca zdradziło, że nowy model, mógłby pojawić się jako auto ultraluksusowe, które rywalizowałoby z takimi producentami jak Bentley.

Bardziej jednak realne jest opracowania konkurenta dla niemieckich wyjadaczy segmentu limuzyn. Auto podobnie jak np. BMW 750i czy Mercedes S550 wyposażone będzie w silnik V8. Jako alternatywa może pojawić się jednostka bardziej "ekologiczna" w postaci doładowanego silnika V6. Oczywiście jeśli Cadillac chce poważnie konkurować z niemieckimi limuzynami to musi również opracować wersję hardcorową godną rywalizacji z Mercedesem S63 AMG.

Nowa koncepcyjne auto zostanie pokazane prawdopodobnie na początku przyszłego roku, a Cadillac dostarczy auto na rynek w okolicach 2016 roku. Amerykański producent odświeża gamę modelową chcąc lepiej konkurować z europejskimi wyjadaczami - Audi, BMW i Mercedesem. W sprzedaży jest już model ATS, a w przyszłym roku pojawi się auto klasy BMW Serii 5 – Cadillac XTS.

Podobne wiadomości:

Cadillac One -

Cadillac One - "Bestia" w Warszawie

Aktualności 2016-07-08

Donald Trump i jego

Donald Trump i jego "Bestia" już w Polsce

Samochody luksusowe 2017-07-05

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Od kilku dni w północno-wschodniej Polsce pojawiły się nowe, żółte znaki na których możemy zobaczyć np. czołg. Na szczęście zwykli kierowcy nie muszą się nimi przejmować. Są to informacje przeznaczone dla wojskowych.