mojeauto.pl > motogazeta > Samochody luksusowe > Cadillac powalczy z niemieckimi limuzynami

Cadillac powalczy z niemieckimi limuzynami

Amerykańska marka po kilku latach posuchy w końcu stworzy auto, które będzie rywalem dla niemieckich limuzyn, czyli BMW Serii 7, Mercedesa klasy S oraz Audi A8.

Cadillac powalczy z niemieckimi limuzynami
Wysoko postawione osoby w General Motors zapaliły zielone światło dla topowej limuzyny, którą na rynek ma dostarczyć Cadillac. Nowy model ma opierać się na koncepcyjnym kabriolecie pokazanym w zeszłym roku podczas święta designu w Pebble Beach.

Topowa limuzyna nie będzie aż tak radykalna i w 100% podobna do Cadillaca Ciel. Źródło pochodzące od Cadillaca zdradziło, że nowy model, mógłby pojawić się jako auto ultraluksusowe, które rywalizowałoby z takimi producentami jak Bentley.

Bardziej jednak realne jest opracowania konkurenta dla niemieckich wyjadaczy segmentu limuzyn. Auto podobnie jak np. BMW 750i czy Mercedes S550 wyposażone będzie w silnik V8. Jako alternatywa może pojawić się jednostka bardziej "ekologiczna" w postaci doładowanego silnika V6. Oczywiście jeśli Cadillac chce poważnie konkurować z niemieckimi limuzynami to musi również opracować wersję hardcorową godną rywalizacji z Mercedesem S63 AMG.

Nowa koncepcyjne auto zostanie pokazane prawdopodobnie na początku przyszłego roku, a Cadillac dostarczy auto na rynek w okolicach 2016 roku. Amerykański producent odświeża gamę modelową chcąc lepiej konkurować z europejskimi wyjadaczami - Audi, BMW i Mercedesem. W sprzedaży jest już model ATS, a w przyszłym roku pojawi się auto klasy BMW Serii 5 – Cadillac XTS.

Podobne wiadomości:

Donald Trump i jego

Donald Trump i jego "Bestia" już w Polsce

Samochody luksusowe 2017-07-05

Bestia - nowy samochód Donalda Trumpa

Bestia - nowy samochód Donalda Trumpa

Aktualności 2017-01-20

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Pierwszy, elektryczny autobus do poboru krwi
Pierwszy, elektryczny autobus do poboru krwi
Solaris przygotowuje pierwsze takie zamówienie na świecie. Dwa elektryczne autobusy posłużą jako mobilne punkty poboru krwi i już niebawem trafią do polskiego odbiorcy.
Austria. Czas na oddech Austria. Czas na oddech