mojeauto.pl > motogazeta > Samochody luksusowe > Caparo T1: Ekonomiczny Sprinter

Caparo T1: Ekonomiczny Sprinter

Brytyjski producent, firma Caparo na wystawie super-sportowych samochodów w Monaco (5-8.05) zaprezentuje swój najnowszy prototyp o nazwie T1. Co ciekawe mimo mocnego silnika auto na 800 kilometrów spali nie więcej niż 70 litrów benzyny.

Caparo T1: Ekonomiczny Sprinter

Caparo T1 również zaskakuje masą. Samochód waży zaledwie 500 kilogramów, bowiem większa część elementów została wykonany z podobnych komponentów jakie można spotkać w samolotach. Za konstrukcję koncepcyjnego modelu odpowiedzialni się dwaj byli inżynierowie McLarena – Ben Scott-Geddes i Graham Halstead.

Wyposażone w ośmiocylindrowy motor Caparo T1 ma moc blisko 500 KM. Samochód ma także znakomite osiągi. W teście sprinterskim rozpędzenie się od 0 do 100 km/h i z powrotem z wyhamowaniem do 0 T1 radzi sobie w niecałe 10 sekund.

W przypadku prototypu cena jest nieznana, jednak nie wykluczone, że Caparo T1 wejdzie do seryjnej produkcji. Czy odniesie sukces? Kto wie. Niewątpliwie auto jest już samo w sobie ciekawe bowiem pokazuje, że wysokie osiągi mogą być także uzyskiwane przy najmniejszych wynikach spalania.

Czytaj także:

Bebi Quercianella: Sportowe Baby 2006-03-28

Freestream T1: Cywilna Formuła 1 2006-02-08

Ecologiczny ścigacz Volkswagena 2005-10-20

Tematy w artykule: Caparo T1

Podobne wiadomości:

Ultralekki ścigacz

Ultralekki ścigacz

Samochody luksusowe 2009-12-21

Caparo zadebiutuje w Goodwood

Caparo zadebiutuje w Goodwood

Samochody luksusowe 2006-06-28

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
Zastanawiałeś się kiedyś co zrobić, aby zakup nowego samochodu był mniej odczuwalny dla rodzinnego budżetu? Sprawdź nowego Citroëna C3 Aircross, który dostępny jest w nowoczesnej formie finansowania Citroën SimplyDrive.