mojeauto.pl > motogazeta > Samochody luksusowe > Caparo zadebiutuje w Goodwood

Caparo zadebiutuje w Goodwood

Najbardziej ekskluzywny samochód przeznaczony zarówno na drogi oraz tor wyścigowy, Caparo T1, zadebiutuje podczas festiwalu w Goodwood. Prezentacja samochodu będzie dla producenta dobrym miejscem, aby ukazać swoje możliwości technologiczne.

Caparo zadebiutuje w Goodwood

Podczas imprezy samochód zostanie wystawiony do sławnej już jednomilowej 'wspinaczki' pod górkę, lecz zanim to nastąpi samochód musi przejść rygorystyczny program testów. W samochodzie zastosowano ośmiocylindrowy silnik o pojemności 2,4 litra, którego zakres obrotów ograniczono do poziomu mniejszego niż ten, który występuje w bolidach F1. Dzięki temu może on być turbodoładowany, co wpłynie znacząco na moment obrotowy oraz właściwości jezdne.

Caparo już na początku tego roku ogłosiło stworzenie projektu T1, definiując następnie nowy rodzaj samochodu przeznaczonego na tor wyścigowy, lecz także na normalne ulice, który przy okazji jest lżejszy od samochodu stworzonego przez firmę Caterham. Przy okazji posiada dwa razy większy przelicznik siły do wagi niż Bugatti Veyron. Przyciągający wzrok Caparo T1 został stworzony przede wszystkim po to, żeby zademonstrować techniczne umiejętności grupy oraz jej kompetencje jeśli chodzi o projektowanie samochodów. Twórcy pojazdu oznajmiają, że wiele materiałów oraz pomysłów będzie można wykorzystać w przyszłości do tworzenia, oszczędnych, lekkich i bezpiecznych samochodów dla rodzin.

Samochód ten jest najprawdopodobniej najbardziej ekscytującym projektem od czasów modelu McLaren F1. Producent zapowiada, że w produkcji pojawi się on już pod koniec tego roku. Cały proces montażu samochodu będzie wykonywany ręcznie, wobec czego cena w przeliczeniu wynosić będzie ponad 510 tysięcy złotych.

Czytaj także:

Caparo T1: Ekonomiczny Sprinter (2006-04-21)

Tematy w artykule: Caparo T1

Podobne wiadomości:

Ultralekki ścigacz

Ultralekki ścigacz

Samochody luksusowe 2009-12-21

Caparo T1: Ekonomiczny Sprinter

Caparo T1: Ekonomiczny Sprinter

Samochody luksusowe 2006-04-21

Komentuj:

~adriano 2006-07-14

ten samochod to niezle cacko tylko kogo na to stac

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Importer niemieckiej marki opublikował właśnie cennik nowego Audi A6. Samochód będzie dostępny na początek w silnikiem benzynowym i wysokoprężnym. Cennik otwiera kwota 296 600 zł.