mojeauto.pl > motogazeta > Samochody luksusowe > Chevrolet Camaro z mocą 2000 KM!

Chevrolet Camaro z mocą 2000 KM!

Amerykanie znani są z bardzo hard core'owych modyfikacji aut. Nikt już praktycznie nie robi wielkich oczu ze zdziwienia, gdy za oceanem pokazywany jest nowy samochód z mocą ponad 1000 KM. Jednak 2000 KM robi wrażenie i o firmie Nelson Racing w mediach jest teraz głośno.

Chevrolet Camaro z mocą 2000 KM!
Amerykańska firma Nelson Racing wyposażyła Chevroleta Camaro, rocznik 1969 w silnik NRE Billet Blackout Series wspomagany dwiema turbosprężarkami. Jednostka napędowa charakteryzuje się pojemnością ponad 9 litrów. Moc jaką generuje ten sinil to wspomniane 2000 KM!. Motor to specjalnie przekonstruowana jednostka Big Block Chevroleta.

Okiełznać tak ogromną moc to duże wyzwanie dla konstruktorów. W przeniesieniu jej na asfalt pomaga 6 biegowa skrzynia oraz dwa sprzęgła, oba o rozmiarze 266.7 milimetra. Aby samochód miał jakąkolwiek szansę na start wyposażono go w opony tylne o rozmiarze 345/35/18 przeznaczone do startów w wyścigach typy drag racing. Potężna moc raczej nie sprzyja trakcji tego auta, które na pewno niesamowicie przyspiesza na prostej. O dobrej jeździe w zakrętach raczej nie mam mowy. Niewątpliwie ten samochód to popis amerykańskiej inżynierii warsztatowej.

Podobne wiadomości:

Nowy Chevrolet Camaro ZL1

Nowy Chevrolet Camaro ZL1

Premiery 2016-03-16

Chevrolet Cruze - auto, którego w Europie brakuje

Chevrolet Cruze - auto, którego w Europie...

Premiery 2016-01-07

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Już latem łatwiejszy przejazd Zakopianką
Już latem łatwiejszy przejazd Zakopianką
W połowie sierpnia kierowcy jadący Zakopianką będą mogli skorzystać z nowo wybudowanego węzła drogowego w Poroninie. Marszałek województwa małopolskiego zapewnił, że wszystkie prace postępują zgodnie z harmonogramem.