mojeauto.pl > motogazeta > Samochody luksusowe > Chevrolet Camaro z mocą 2000 KM!

Chevrolet Camaro z mocą 2000 KM!

Amerykanie znani są z bardzo hard core'owych modyfikacji aut. Nikt już praktycznie nie robi wielkich oczu ze zdziwienia, gdy za oceanem pokazywany jest nowy samochód z mocą ponad 1000 KM. Jednak 2000 KM robi wrażenie i o firmie Nelson Racing w mediach jest teraz głośno.

Chevrolet Camaro z mocą 2000 KM!
Amerykańska firma Nelson Racing wyposażyła Chevroleta Camaro, rocznik 1969 w silnik NRE Billet Blackout Series wspomagany dwiema turbosprężarkami. Jednostka napędowa charakteryzuje się pojemnością ponad 9 litrów. Moc jaką generuje ten sinil to wspomniane 2000 KM!. Motor to specjalnie przekonstruowana jednostka Big Block Chevroleta.

Okiełznać tak ogromną moc to duże wyzwanie dla konstruktorów. W przeniesieniu jej na asfalt pomaga 6 biegowa skrzynia oraz dwa sprzęgła, oba o rozmiarze 266.7 milimetra. Aby samochód miał jakąkolwiek szansę na start wyposażono go w opony tylne o rozmiarze 345/35/18 przeznaczone do startów w wyścigach typy drag racing. Potężna moc raczej nie sprzyja trakcji tego auta, które na pewno niesamowicie przyspiesza na prostej. O dobrej jeździe w zakrętach raczej nie mam mowy. Niewątpliwie ten samochód to popis amerykańskiej inżynierii warsztatowej.

Podobne wiadomości:

Chevrolet Corvette Shooting Brake - w sam raz na zakupy

Chevrolet Corvette Shooting Brake - w sam raz...

Aktualności 2016-04-06

Nowy Chevrolet Camaro ZL1

Nowy Chevrolet Camaro ZL1

Premiery 2016-03-16

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Prawo jazdy - koniec z oblewaniem na egzaminach
Prawo jazdy - koniec z oblewaniem na egzaminach
Egzamin na prawo jazdy to jeden z najbardziej stresujących momentów w życiu. Wszystko przez niską zdawalność, która jest sposobem na zarobek przez ośrodki szkoleniowe inkasujące za każdy egzamin ponad 100 zł. Posłowie PiS mają pomysł na zmianę sposobu finansowania WORD-ów.