mojeauto.pl > motogazeta > Samochody luksusowe > Chevrolet Corvette zadebiutuje w Detroit!

Chevrolet Corvette zadebiutuje w Detroit!

To, co przez wiele tygodni było spekulacją i jedynie donosami teraz już zostało oficjalnie potwierdzone przez Chevroleta. Podczas styczniowych targów motoryzacyjnych w Detroit poznamy siódmą generację Corvetty!

Chevrolet Corvette zadebiutuje w Detroit!
W historii amerykańskiej motoryzacji jest kilka aut, które określa się mianem legendarnych. Corvettę można nazwać królową tych aut. Czas rozpocząć odliczanie do styczniowych targów motoryzacyjnych Detroit 2013, gdzie zobaczymy po raz pierwszy Corvettę C7.  

Na torze Road Atlanta Chevrolet zaprezentował nowe logo, które znajdzie się na masce siódmej generacji Corvetty. Prezentacja zbiegła się z wywalczeniem przez Corvette Racing mistrzowskiego tytułu w sezonie 2012 serii American Le Mans Series.

„Zwycięstwo modelu Corvette C6.R w serii ALMS w walce z prestiżowymi konkurentami ze stajni Ferrari, Porsche i BMW to doskonały sposób na godne pożegnanie Chevroleta Corvette szóstej generacji”, powiedział Tadge Juechter, główny inżynier modelu Corvette.

Nowe logo Corvetty, jest bardziej kanciaste i szersze. Zanim jednak zostało wybrane, dyskutowano nad 100 różnymi projektami. Skrzyżowane flagi towarzyszą Corvettcie od 1953 roku. Jedna z flag to charakterystyczna wyścigowa flaga w szachownicę, druga zaś przedstawia krzyż Chevroleta oraz francuski symbol fleur-de-lis.

„Chevrolet Corvette siódmej generacji będzie bazował na sukcesie poprzednika. Naszym celem w przypadku nowego modelu było stworzenie jednego z najlepszych na świecie samochodów sportowych pod względem projektu nadwozia, osiągów oraz przyjemności z jazdy. W rezultacie powstał nowy Chevrolet Corvette C7, który dzieli z poprzednikiem zaledwie dwa elementy – filtr kabinowy oraz tylny zatrzask zdejmowanego panelu dachowego”, powiedział o nowej Corvettcie Juechter.

W najbliższym czasie Chevrolet udostępni więcej szczegółów dotyczących Corvetty C7. Na stronie one13thirteen.com widnieje napis: "Zmieniliśmy ją tak, że ona zmieni Ciebie". Rozpoczęło się odliczanie.

Podobne wiadomości:

Chevrolet Corvette Shooting Brake - w sam raz na zakupy

Chevrolet Corvette Shooting Brake - w sam raz...

Aktualności 2016-04-06

Nowy Chevrolet Camaro ZL1

Nowy Chevrolet Camaro ZL1

Premiery 2016-03-16

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Opel Crossland X – znamy polskie ceny
Opel Crossland X – znamy polskie ceny
Podczas salonu motoryzacyjnego w Genewie zadebiutował nowy Opel Crossland X. Crossover, który zastąpi popularną Merivę pojawi się lada moment w polskich salonach, a tymczasem poznaliśmy jego cenę.