mojeauto.pl > motogazeta > Samochody luksusowe > Chevrolet rozpoczyna dostawy nowej Corvette'y

Chevrolet rozpoczyna dostawy nowej Corvette'y

Producent legendarnej Corvette'y rozpoczął dostawy najnowszej generacji "krążownika". Samochód jest montowany w fabryce w Bowling Green.

Chevrolet rozpoczyna dostawy nowej Corvette'y
W zakładzie Bowling Green zmontowano około 1000 sztuk Corvette Stingray. Auta trafią do klientów indywidualnych. W ciągu najbliższych tygodni samochody zostaną dostarczone do dilerów.

"Widok transporterów wypełnionych modelami Stingray zmierzającymi do klientów we wszystkich zakątkach kraju jest niesamowity. Wszyscy pracownicy zakładu w Bowling Green są dumni z nowej Corvette Stingray, co widać również w wysokiej jakości wykonania każdego egzemplarza i dbałości o każdy detal”, powiedział Dave Tatman, manager fabryki General Motors w Bowling Green.

Model Corvette od czerwca 1981 produkowany jest tylko i wyłącznie w zakładzie w Bowling Green. Amerykański producent na modernizację fabryki przeznaczył 131 milionów, z czego 52 miliony zostały przeznaczone na nową nadwoziownię, gdzie powstają aluminiowe ramy. Po raz pierwszy ten proces produkcyjny odbywa się na miejscu w fabryce.

Obecnie Chevrolet testuje dwa egzemplarze Corvette'y Stingray na europejskich trasach. Samochód trafi do sprzedaży w wybranych krajach Europy. Najnowsza generacja Corvette'y wyposażona jest w nowy silnik V8 LT1 o pojemności 6.2 litra. Jednostka dostarcza 460 KM mocy i 630 Nm maksymalnego momentu obrotowego.

Podobne wiadomości:

Chevrolet, Cadillac i Jeep we Frankfurcie:...

auto motor i sport 0000-00-00

Na stoiskach marek amerykańskich największe wrażenie robił koncept Cadillaca - Elmiraj.

Nowy Chevrolet Camaro ZL1

Nowy Chevrolet Camaro ZL1

Premiery 2016-03-16

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Już niedługo nie będziemy musieli wozić ze sobą dowodu rejestracyjnego i poświadczenia polisy OC. Po wielu zapowiedziach i obietnicach posłowie w końcu przegłosowali zmiany w prawie.