mojeauto.pl > motogazeta > Samochody luksusowe > Chevrolet zapowiada siódmą generację Corvette'y

Chevrolet zapowiada siódmą generację Corvette'y

W  minionym tygodniu amerykański koncern przedstawił nowe logo Corvette'y oraz zapowiedział, że auto po raz pierwszy zostanie zaprezentowane na styczniowych targach motoryzacyjnych w Detroit. Wczoraj Chevrolet zaprezentował pierwszą wideo zapowiedź supersportowego auta.

Chevrolet zapowiada siódmą generację Corvette'y
Chevrolet podał również datę prezentacji Corvette'y C7. Jeden z najważniejszych debiutów przyszłego roku będzie miał miejsce 13 stycznia 2013 roku. Zanim jednak do tego dojdzie Chevrolet zamierza sukcesywnie podgrzewać atmosferę przed debiutem  amerykańskiej legendy.

Na początek Amerykanie zaprezentowali nowe logo, teraz prezentują pierwszą, oczywiście tajemniczą wideo zapowiedź Corvette'y. Na filmie widać jak projektanci pracują nad designem Corvette'y rzeźbiąc gliniany model. Następne inżynierowie dopieszczają prototyp na hamowni. Ostatni etap to tor i jazdy testowe przeprowadzane przez profesjonalnych kierowców Chevroleta. W między czasie pojawiają się migawki, które prezentują detale auta.

Nieoficjalne informacje dotyczące siódmej generacji topowego modelu Chevroleta mówią, że pod maskę trafi silnik V8, ale w przeciwieństwie do poprzednika będzie miał mniejszą pojemność. 5.5-litorwa jednostka z mniejszej pojemności ma dostarczać większą moc. Samochód do seryjnej produkcji trafi najwcześniej w sierpniu przyszłego roku.

Podobne wiadomości:

Chevrolet Corvette C7 – pierwsze zapowiedzi

auto motor i sport 0000-00-00

W przyszłym roku motoryzacyjny padół opuści szósta generacja Corvetty, na jej miejsce wjedzie następca z nowym znaczkiem.

Chevrolet Corvette Z06, Nissan GT-R

auto motor i sport 0000-00-00

2 x ponad 500 KM. Pośród supersportowych modeli uchodzą za niedrogie: Chevrolet Corvette Z06 i Nissan GT-R, każde warte około 500 tys. złotych, walczą na torze i na zwykłej drodze, na suchym i na mokrym asfalcie - o testowe punkty oraz tytuł najlepszego samochodu wyścigowego.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.