mojeauto.pl > motogazeta > Samochody luksusowe > Chevrolet zapowiada siódmą generację Corvette'y

Chevrolet zapowiada siódmą generację Corvette'y

W  minionym tygodniu amerykański koncern przedstawił nowe logo Corvette'y oraz zapowiedział, że auto po raz pierwszy zostanie zaprezentowane na styczniowych targach motoryzacyjnych w Detroit. Wczoraj Chevrolet zaprezentował pierwszą wideo zapowiedź supersportowego auta.

Chevrolet zapowiada siódmą generację Corvette'y
Chevrolet podał również datę prezentacji Corvette'y C7. Jeden z najważniejszych debiutów przyszłego roku będzie miał miejsce 13 stycznia 2013 roku. Zanim jednak do tego dojdzie Chevrolet zamierza sukcesywnie podgrzewać atmosferę przed debiutem  amerykańskiej legendy.

Na początek Amerykanie zaprezentowali nowe logo, teraz prezentują pierwszą, oczywiście tajemniczą wideo zapowiedź Corvette'y. Na filmie widać jak projektanci pracują nad designem Corvette'y rzeźbiąc gliniany model. Następne inżynierowie dopieszczają prototyp na hamowni. Ostatni etap to tor i jazdy testowe przeprowadzane przez profesjonalnych kierowców Chevroleta. W między czasie pojawiają się migawki, które prezentują detale auta.

Nieoficjalne informacje dotyczące siódmej generacji topowego modelu Chevroleta mówią, że pod maskę trafi silnik V8, ale w przeciwieństwie do poprzednika będzie miał mniejszą pojemność. 5.5-litorwa jednostka z mniejszej pojemności ma dostarczać większą moc. Samochód do seryjnej produkcji trafi najwcześniej w sierpniu przyszłego roku.

Podobne wiadomości:

Chevrolet Corvette Shooting Brake - w sam raz na zakupy

Chevrolet Corvette Shooting Brake - w sam raz...

Aktualności 2016-04-06

Nowy Chevrolet Camaro ZL1

Nowy Chevrolet Camaro ZL1

Premiery 2016-03-16

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Mercedes Sprinter - pierwsze zdjęcia wnętrza
Mercedes Sprinter - pierwsze zdjęcia wnętrza
Mercedes-Benz Vans szykuje ważną premierę. Już niebawem poznamy kolejną generację Sprintera, ale zanim to nastąpi, producent zaprezentował pierwsze zdjęcia kabiny i zapowiedział nowe rozwiązania transportowe.