Czarny Phantom

Producent najbardziej luksusowych i snobistycznych wozów świata, Rolls-Royce, wydał na świat 25 egzemplarzy samochodów nazwanych Black Phantom. Są one kwintesencją tego co w tej marce najlepsze: designu, technologii oraz jakości wykonania.

Czarny Phantom

Dzięki temu udało się stworzyć niezwykłą prezentację niesamowitej dynamiki połączonej z charyzmą. Nadwozie o bardzo wysokim połysku zostało pomalowane lakierem o nazwie Diamond Black, który jest uzupełniony dwoma srebrnymi liniami wzdłuż jego profilu. Pojazd osadzono na 21 calowych felgach oraz wysokiej klasy oponach Goodyear w technologii run flat. Na felgach znajdują się nakładki sygnowane logiem Rolls-Royce. Co ciekawe zostały zaprojektowane w taki sposób, że podczas jazdy sprawiają wrażenie jakby stały w miejscu. Tył samochodu zdradza nam, że do czynienia mamy z bardzo dynamicznym dziełem.

I nie jest to złudzenie, gdyż pod maską czarnego Phantoma znajdziemy jednostkę napędową wyposażoną w dwanaście cylindrów, o pojemności 6,75 litra. Chromowane pokrywy cylindrów oraz czarne detale obudowy silnika nawiązują do stylistyki nadwozia. Wytwarzający niebagatelną moc 453 koni mechanicznych motor pozwala na rozwinięcie prędkości 100 km/h w jedyne 5,7 sekundy. Zapędy tej jednostki zostały niestety elektronicznie ograniczone do wartości 250 km/h.

Cały nakład, jak już wspomniano wcześniej wyniósł 25 egzemplarzy. Wszystkie samochody niemalże od razu znalazły swoich nabywców.

Czytaj także:

Rolls-Royce ma więcej dealerów (2006-07-03)

Nowy Rolls w 2009 roku (2006-05-19)

Dłuższy Rolls-Royce Phantom w Europie (2006-04-11)

Tematy w artykule: Rolls-Royce Rolls-Royce Phantom

Podobne wiadomości:

Rolls-Royce Phantom Zenith Collection - na pożegnanie

Rolls-Royce Phantom Zenith Collection - na...

Samochody luksusowe 2016-05-17

Rolls-Royce przedstawia pojazd z XXII w

Rolls-Royce przedstawia pojazd z XXII w

Samochody luksusowe 2016-06-17

Komentuj:

~Leshek 2006-09-04

CHCIAŁBYM MIEĆ TAKĄ KAROCE W GARAŻU

~Bodzio 2006-08-11

cos pieknego

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Importer niemieckiej marki opublikował właśnie cennik nowego Audi A6. Samochód będzie dostępny na początek w silnikiem benzynowym i wysokoprężnym. Cennik otwiera kwota 296 600 zł.