mojeauto.pl > motogazeta > Samochody luksusowe > Czas na Gran Turismo Polonia

Czas na Gran Turismo Polonia

W weekend, w Poznaniu odbywa się dobrze znana spotterom i fanom egzotycznych aut impreza Gran Turismo Polonia. To praktycznie jedyny taki moment w roku, by z bliska zobaczyć takie samochody jak Gumpert czy 918 Hybrid.

Czas na Gran Turismo Polonia
Gran Turismo Polnia to impreza z 11-letnią historią. Jak dotąd najdroższym autem, który pojawił się na GTP był Koenigsegg CCX. Nnajmocniejsze auto miało moc 1000 KM, mowa o Ultimie GTR. Przybliżona wartość samochodów, które w tym roku zawitają na imprezę szacowana jest na ok. 60 mln. euro. W sobotę, w godzinach 10.00 - 17.00 impreza zostanie otwarta dla kibiców, wstęp na Tor Poznań jest bezpłatny.

Nowością w tym roku są pierwsze na naszej ziemi targi samochodów i marek luksusowych - Gran Turismo Expo. Na powierzchni 3 tys. m2, na Torze Poznań przez 3 dni eksponowanych będzie 30 egzotycznych aut, w tym wyjątkowy Bugatti Veyron Super Sport. Wstęp na tę imprezę jest mocno ograniczony i organizator przewidział jedynie 1500 biletów w sprzedaży.

Podczas imprezy premierowo pojawi się kilka nowych modeli. Mowa tu o Ferrari 488 GTB, Californii T, Porsche Cayman GT4, Audi R8 czy Praga R1. Ktoś potrzebuje jeszcze jakiś dodatkowych argumentów by wybrać się na Gran Turismo Polonia?
Tematy w artykule: Gran Turismo Polonia

Podobne wiadomości:

Gran Tourismo Polonia powraca

Gran Tourismo Polonia powraca

Samochody luksusowe 2014-04-02

Gran Turismo Polonia 2015: Szczegóły imprezy

auto motor i sport 2015-05-22

Jak twierdzą organizatorzy to będzie jedno z największych i najstarszych wydarzeń motoryzacyjno-lifestyle’owych w Polsce. Patrząc na poprzednich 10 edycji może tak być. Oto szczegóły Gran Turismo Polonia 2015.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
Zastanawiałeś się kiedyś co zrobić, aby zakup nowego samochodu był mniej odczuwalny dla rodzinnego budżetu? Sprawdź nowego Citroëna C3 Aircross, który dostępny jest w nowoczesnej formie finansowania Citroën SimplyDrive.