Czołg od Audi

Audi do swojej oferty wprowadziło opancerzoną wersję flagowej limuzyny A8.

Czołg od Audi

Będzie to wersja przedłużona z silnikiem W12 pod maską, jednak będzie dostępna także inne, jeszcze nie wiadomo jaka, jednostka od 2012 roku.

Samochód ma wytrzymać standardowy ostrzał z broni balistycznej, a nawet wybuch granatu. Specjalna wersja budowana jest w trakcie 450 godzin w fabryce w Neckarsulm, gdzie zabronione jest używanie telefonów komórkowych z uwagi na ostrożność przed wyciekami informacji dotyczących technologii zastosowanych w aucie.

Sercem konstrukcji jest ASF (Audi Space Frame), czyli aluminiowa karoseria, która zawiera w sobie swoistą klatkę, zbudowaną z ekstremalnie wytrzymałych materiałów, takich jak wielowarstwowe szkło, specjalne tworzywa sztuczne, niesamowicie wytrzymałe aluminium, stal oraz materiały ceramiczne. Cała klatka bezpieczeństwa waży 720 kilogramów, jednak to nie koniec.

Progi zostały także wzmocnione, łącznie z pancerną podłogą o wadze 300 kilogramów. Dwie pary drzwi to 360 kilogramów. W razie ataku, w samochodzie znajduje się specjalny system awaryjnego opuszczenia auta, wbudowana automatyczna gaśnica oraz układ oczyszczania powietrza z dymu.

Napęd auta to 6,3 litrowe W12 o mocy 500 koni mechanicznych i momencie 625 Nm. Pomimo dodanej wagi, do setki auto dojedzie w 7,3 sekundy, co jest świetnym wynikiem. Prędkość maksymalna jest ograniczona do 210 km/h. Automatyczna skrzynia biegów przekazuje napęd na wszystkie koła - napęd quattro. Średnie spalanie to 13,5 litra na sto kilometrów.

Auto wyposażone jest w lepsze zawieszenie, hamulce, elektroniczne systemy bezpieczeństwa jazdy. Także opony pasują do charakteru auta - nawet gdy całe powietrze z nich wypłynie, możemy kontynuować jazdę do prędkości 80 km/h.

Wewnątrz znajdziemy wszystko to, co możemy mieć w najwyższej wersji Audi A8, łącznie z łączem internetowym UMTS.

 

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Audi A8
Audi A8
Cena podstawowa już od: 409 000 PLN brutto
Dostępne nadwozia: sedan-4dr.

Podobne wiadomości:

Nowe Audi A8 - pierwsze zdjęcia

Nowe Audi A8 - pierwsze zdjęcia

Aktualności 2017-07-05

Audi Q3 – jeszcze w tym roku

auto motor i sport 0000-00-00

Komentuj:

icek_star 2011-02-16

1. głupi impuls elektromagnetyczny i czołg stoi. 2. dębowa skrzynia żeby go przykryć 3. po po tygodniu same wylezą z głodu

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.