Czołg od Audi

Audi do swojej oferty wprowadziło opancerzoną wersję flagowej limuzyny A8.

Czołg od Audi

Będzie to wersja przedłużona z silnikiem W12 pod maską, jednak będzie dostępna także inne, jeszcze nie wiadomo jaka, jednostka od 2012 roku.

Samochód ma wytrzymać standardowy ostrzał z broni balistycznej, a nawet wybuch granatu. Specjalna wersja budowana jest w trakcie 450 godzin w fabryce w Neckarsulm, gdzie zabronione jest używanie telefonów komórkowych z uwagi na ostrożność przed wyciekami informacji dotyczących technologii zastosowanych w aucie.

Sercem konstrukcji jest ASF (Audi Space Frame), czyli aluminiowa karoseria, która zawiera w sobie swoistą klatkę, zbudowaną z ekstremalnie wytrzymałych materiałów, takich jak wielowarstwowe szkło, specjalne tworzywa sztuczne, niesamowicie wytrzymałe aluminium, stal oraz materiały ceramiczne. Cała klatka bezpieczeństwa waży 720 kilogramów, jednak to nie koniec.

Progi zostały także wzmocnione, łącznie z pancerną podłogą o wadze 300 kilogramów. Dwie pary drzwi to 360 kilogramów. W razie ataku, w samochodzie znajduje się specjalny system awaryjnego opuszczenia auta, wbudowana automatyczna gaśnica oraz układ oczyszczania powietrza z dymu.

Napęd auta to 6,3 litrowe W12 o mocy 500 koni mechanicznych i momencie 625 Nm. Pomimo dodanej wagi, do setki auto dojedzie w 7,3 sekundy, co jest świetnym wynikiem. Prędkość maksymalna jest ograniczona do 210 km/h. Automatyczna skrzynia biegów przekazuje napęd na wszystkie koła - napęd quattro. Średnie spalanie to 13,5 litra na sto kilometrów.

Auto wyposażone jest w lepsze zawieszenie, hamulce, elektroniczne systemy bezpieczeństwa jazdy. Także opony pasują do charakteru auta - nawet gdy całe powietrze z nich wypłynie, możemy kontynuować jazdę do prędkości 80 km/h.

Wewnątrz znajdziemy wszystko to, co możemy mieć w najwyższej wersji Audi A8, łącznie z łączem internetowym UMTS.

 

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Audi A8
Audi A8
Cena podstawowa już od: 381 400 PLN brutto
Dostępne nadwozia: sedan-4dr.

Podobne wiadomości:

Superauto od Audi i Lamborghini

Superauto od Audi i Lamborghini

Samochody luksusowe 2017-03-11

Elektryfikacja zaraża kolejne gałęzie koncernu z Wolfsburga. Teraz pojawiają się plotki o elektrycznych supersamochodach od Audi i Lamborghini. 

Audi Q8 – koncept jest już gotowy

Audi Q8 – koncept jest już gotowy

Aktualności 2016-12-23

Komentuj:

icek_star 2011-02-16

1. głupi impuls elektromagnetyczny i czołg stoi. 2. dębowa skrzynia żeby go przykryć 3. po po tygodniu same wylezą z głodu

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
70. urodziny marki Ferrari
70. urodziny marki Ferrari
W 2017 roku mija 70 lat od momentu, kiedy Enzo Ferrari zbudował swój pierwszy drogowy samochód.