mojeauto.pl > motogazeta > Samochody luksusowe > Cztery cylindry w Fordzie Mustangu

Cztery cylindry w Fordzie Mustangu

Całkiem nie tak dawno pojawiły się informacje mówiące o tym, że nadchodząca generacja Mustanga zostanie wyposażona w silnik czterocylindrowy EcoBoost. Plotki na ten temat po części się potwierdzają.

Cztery cylindry w Fordzie Mustangu
Gdy downsizing  zaczął pojawiać się w motoryzacji nikt nie wielu protestowało. Kiedy trzycylindrowy motor EcoBoost sprawdzaliśmy w nowym Fordzie Focusie byliśmy miło zaskoczeni. Gdy jednak dowsizing ma objąć następną generację Forda Mustanga, to stajemy po stronie fanów tego auta.

W 2015 roku na rynku oprócz nowego Focus RS pojawi się nowy Ford Mustang, który oprócz zmienionej stylistyki ma zostać wyposażony w czterocylindrowy motor EcoBoost. Pod maskę trafi zmodyfikowana jednostka o pojemności 2.3 litra wsparta turbodoładowaniem. Taka wersja Mustanga będzie dostępna na rynku amerykańskim jako jedna z opcji. Początkowo pojawiały się informacje, które mówiły, że ta wersja silnikowa będzie podstawowym wariantem Ford Mustanga. Co ciekawe Mustang z silnikiem czterocylindrowym nie będzie dostępny w Europie.

Dla fanów marki jest to po części dobra informacja, gdyż Ford na siłę nie zamierza korzystać z Mustanga do promocji swojej technologii EcoBoost. Z drugiej jednak strony skoro większość modeli na amerykańskim rynku jest oferowana z silnikami EcoBost to dlaczego Mustang ma się wyróżniać? Naszym zdanie powód jest prosty - Mustang to legenda i są na tym świecie rzeczy, których się nie zmienia. Tak po prostu.

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Ford Mustang
Ford Mustang
Cena podstawowa już od: 159 000 PLN brutto
Dostępne nadwozia: cabrio-2dr. coupe-2dr.

Podobne wiadomości:

Ford Mustang - wersje specjalne

Ford Mustang - wersje specjalne

Aktualności 2016-11-30

Ford Mustang V8 GT  - dla niemieckiej policji

Ford Mustang V8 GT - dla niemieckiej policji

Samochody luksusowe 2016-11-28

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Prześlij zdjęcie i zagraj o jedną z 30 nagród
Prześlij zdjęcie i zagraj o jedną z 30 nagród
Konkurs na 25-lecie magazynu "auto motor i sport". Zrób sobie zdjęcie z jubileuszowym wydaniem magazynu i prześlij je do nas koszystając z formularza na stronie. Masz szansę na wygranie jednej z 30 nagród. Weź udział!
Wydania cyfrowe auto motor i sport Wydania cyfrowe auto motor i sport