mojeauto.pl > motogazeta > Samochody luksusowe > Czy Aston Martin uratuje Lotusa?

Czy Aston Martin uratuje Lotusa?

O kondycji brytyjskiej marki Lotus wiadomo jak na razie nie wiele nic poza tym, że nie jest najlepsza. Marka przynosi straty i potrzebuje inwestora, który pomoże Lotusowi wypłynąć na przyjazne wody.

Czy Aston Martin uratuje Lotusa?
Zobowiązania Lotusa na dzień dzisiejszy mają wynosić 400 mln dolarów, a firma nie ma planu naprawczego. Miesięcznie starty producenta aut z Hethel wynoszą kilka milionów dolarów. Zysk jaki przynosi sprzedaż modeli Elise, Exige czy Evora jest nie wystarczając, a Lotus stara się opłacać poddostawców. Długo jednak tak nie pociągnie.  

Lotus dwa lata temu podczas targów motoryzacyjnych w Paryżu zaprezentował 5 różnych modeli, które miały pojawić się w przeciągu kilku lat na rynku. Pierwszym z nich miał być Esprit. Auto pod maską miało ukrywać silnik V8 opracowany we współpracy z jednym z niemieckich zespołów rywalizujących w DTM. Okazuje się jednak, że do takiej kolaboracji nie dojdzie.

Spekulacje, które pojawiły się w ostatnim czasie sugerowały również, że kupnem Lotusa zainteresowany jest koncern z Wolfsburga. Stamtąd jednak również nie przyjdzie ratunek, gdyż Volkswagen nie zamierza już  inwestować w żadną z brytyjskich marek.

Na horyzoncie pojawia się jednak nadzieja. Scenariusz filmu pt.: "Ratunek Lotusa" ma napisać Aston Martin. Za sprawą producenta aut z Gaydon  może dojść do fuzji obu marek. Pojawia się jednak jeden szkopuł. Nawet jeśli obaj producenci połączą siły to bez wsparcia finansowego od potężnego inwestora te małżeństwo szybko może spotkać się na sprawie rozwodowej. Analitycy finansowi szacują, że ktoś kto będzie chciał zainwestować w obie marki będzie musiał na same tylko długi wyłożyć od 1.1 do 1.6 miliarda dolarów.

Wszystkie te informacje to na razie spekulacje. Lotus nic oficjalnie w tej sprawie nie komentuje, a czas biegnie szybko nieubłaganie. Obyśmy przed końcem roku nie dowiedzieli się, że legenda Colina Chapmana zniknie z mapy motoryzacji.
Zobacz koniecznie: Wszystko o Lotus Wszystko o Aston Martin
Tematy w artykule: Aston Martin Lotus

Podobne wiadomości:

Aston Martin Zagato prezentuje dwie nowości

Aston Martin Zagato prezentuje dwie nowości

Samochody luksusowe 2017-08-16

Lotus Esprit – wyjedzie na drogi!

auto motor i sport 0000-00-00

Firma Lotus jest na kolanach jednak produkcja legendarnego modelu Esprit została potwierdzona.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Lexus RX L - 7 osób na pokładzie
Lexus RX L - 7 osób na pokładzie
Na salonie motoryzacyjnym w Los Angeles Lexus zaprezentował nową wersję modelu RX z literką "L".  Pod przedłużonym nadwoziem ukryły się trzy rzędy foteli.