mojeauto.pl > motogazeta > Samochody luksusowe > Czy SRT Viper będzie dostępny w Europie?

Czy SRT Viper będzie dostępny w Europie?

Viper to samochód kultowy na tyle, że każdy Europejczyk marzy o nim tak samo mocno jak o nocy spędzonej z Monicą Bellucci. Jednak, aby wejść w posiadanie takiego samochodu, mieszkaniec Starego Kontynentu musiał pofatygować się do USA, skąd mógł go przytargać do siebie. Pojawiła się szansa, że to się zmieni.

Czy SRT Viper będzie dostępny w Europie?
Jakiś czas temu Chrysler przedstawił swoje oficjalne stanowisko, w którym stwierdził, że SRT Viper nie będzie dostępny na rynku europejskim. Teraz okazuje się, że ten stan rzeczy może się zmienić, gdyż niemiecka firma GeigerCars jest bliska rozpoczęcia oficjalnego importu Vipera do Niemiec.

Na rynku europejskim samochód ma kosztować 139 900 euro (prawie 585 tys zł.) To o wiele więcej niż cena Vipera na rynku amerykańskim - 97 395 euro (ponad 407 tys. zł). Różnica w cenie jest ogromna. To powoduje, że potencjalny klient może zastanawiać się czy nie lepiej będzie mimo wszystko ściągnąć auto z USA. Plus zakupu Vipera w Europie będzie taki, że samochód będzie posiadał gwarancję. Na razie jednak musimy czekać na oficjalną decyzję w sprawi importu Vipera do Europy.
Zobacz koniecznie: Wszystko o SRT
Tematy w artykule: SRT SRT SRT Viper SRT Viper GTS-R

Podobne wiadomości:

Zapowiedź SRT Tomahawk dla Gran Turismo

Zapowiedź SRT Tomahawk dla Gran Turismo

Aktualności 2015-06-01

Oto jak powstaje Dodge Viper

Oto jak powstaje Dodge Viper

Samochody luksusowe 2015-01-09

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowy Mercedes Klasy G w końcu zadebiutował
Nowy Mercedes Klasy G w końcu zadebiutował
Legendarna "Gelenda" odsłonięta na targach w Detroit.