mojeauto.pl > motogazeta > Samochody luksusowe > Czy SRT Viper będzie dostępny w Europie?

Czy SRT Viper będzie dostępny w Europie?

Viper to samochód kultowy na tyle, że każdy Europejczyk marzy o nim tak samo mocno jak o nocy spędzonej z Monicą Bellucci. Jednak, aby wejść w posiadanie takiego samochodu, mieszkaniec Starego Kontynentu musiał pofatygować się do USA, skąd mógł go przytargać do siebie. Pojawiła się szansa, że to się zmieni.

Czy SRT Viper będzie dostępny w Europie?
Jakiś czas temu Chrysler przedstawił swoje oficjalne stanowisko, w którym stwierdził, że SRT Viper nie będzie dostępny na rynku europejskim. Teraz okazuje się, że ten stan rzeczy może się zmienić, gdyż niemiecka firma GeigerCars jest bliska rozpoczęcia oficjalnego importu Vipera do Niemiec.

Na rynku europejskim samochód ma kosztować 139 900 euro (prawie 585 tys zł.) To o wiele więcej niż cena Vipera na rynku amerykańskim - 97 395 euro (ponad 407 tys. zł). Różnica w cenie jest ogromna. To powoduje, że potencjalny klient może zastanawiać się czy nie lepiej będzie mimo wszystko ściągnąć auto z USA. Plus zakupu Vipera w Europie będzie taki, że samochód będzie posiadał gwarancję. Na razie jednak musimy czekać na oficjalną decyzję w sprawi importu Vipera do Europy.
Zobacz koniecznie: Wszystko o SRT
Tematy w artykule: SRT SRT SRT Viper SRT Viper GTS-R

Podobne wiadomości:

Dodge Viper zniknie z rynku

Dodge Viper zniknie z rynku

Samochody luksusowe 2015-10-14

SRT Tomahawk Gran Turismo odsłonięte

SRT Tomahawk Gran Turismo odsłonięte

Premiery 2015-06-03

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Skoda sprzedała 15 mln aut w 25 lat
Skoda sprzedała 15 mln aut w 25 lat
Od początku współpracy z Grupą Volkswagen w 1991 roku, Skoda wyprodukowała 15 mln samochodów. Przez ten czas czeska marka zaliczyła spektakularny rozwój z producenta o zasięgu regionalnym ku uznanemu graczowi, obecnemu na ponad stu rynkach świata.
Austria. Czas na oddech Austria. Czas na oddech