mojeauto.pl > motogazeta > Samochody luksusowe > Czy to już ostatnie Gallardo?

Czy to już ostatnie Gallardo?

W odległych czasach, w który inżynierowie nie znali kontroli trakcji, wspomagania kierownicy i innych różnych "pomocników" kierowcy firma Lamborghini produkowała samochody z napędem na tył. Po przejęciu marki przez Grupę Volkswagena samochody z Sant'Agata otrzymywały napęd na obie osie. Jednak powstało drugie auto w nowym rozdziale marki z napędem na tylną oś.

Czy to już ostatnie Gallardo?
Pierwszym autem, które "wyłamało się" z Volkswagenowskiej myśli technicznej było Lamborghini LP 550-2 Valentino Balboni. Samochód, który powstał na cześć wieloletniego kierowcy testowego firmy. Teraz pojawia się wersja z napędem na tylną oś i z otwartym dachem. Jednak ta nie jest sygnowana nazwiskiem sławnego testera.

Gallardo LP 550-2 Spyder został wyposażony w silnik V10 o pojemności 5.2-litra. Jednostka generuje moc 550 KM. Jak twierdzi włoska marka w Gallardo dokonano szereg modyfikacji by dostosować je do napędu na tylne koła- zmiana ustawień amortyzatorów, aerodynamiki tak by nie przeszkadzała zmiana rozkładu masy. Samochód waży 1 520kg i do 100 km/h przyspiesza w 4.2 sekundy osiągając maksymalnie 319km/h.

Podczas salonu samochodowego we Frankfurcie Lamborghini pokazało najmocniejsza wersję Gallardo LP 570-4 Super Trofeo Stradale. Wszyscy zadawali sobie pytanie czy to jest ostatnie Gallardo i kiedy doczekamy się następcy? Wygląda na to, że  na razie nie będzie następcy, a Lamborghini powoli zaczyna przynudzać kolejnymi wersjami Gallardo.

Podobne wiadomości:

Lamborghini Terzo Millennio – pokaz technologii

Lamborghini Terzo Millennio – pokaz...

Aktualności 2017-11-07

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Od kilku dni w północno-wschodniej Polsce pojawiły się nowe, żółte znaki na których możemy zobaczyć np. czołg. Na szczęście zwykli kierowcy nie muszą się nimi przejmować. Są to informacje przeznaczone dla wojskowych.

Zalando Zalando