mojeauto.pl > motogazeta > Samochody luksusowe > Czy to już ostatnie Gallardo?

Czy to już ostatnie Gallardo?

W odległych czasach, w który inżynierowie nie znali kontroli trakcji, wspomagania kierownicy i innych różnych "pomocników" kierowcy firma Lamborghini produkowała samochody z napędem na tył. Po przejęciu marki przez Grupę Volkswagena samochody z Sant'Agata otrzymywały napęd na obie osie. Jednak powstało drugie auto w nowym rozdziale marki z napędem na tylną oś.

Czy to już ostatnie Gallardo?
Pierwszym autem, które "wyłamało się" z Volkswagenowskiej myśli technicznej było Lamborghini LP 550-2 Valentino Balboni. Samochód, który powstał na cześć wieloletniego kierowcy testowego firmy. Teraz pojawia się wersja z napędem na tylną oś i z otwartym dachem. Jednak ta nie jest sygnowana nazwiskiem sławnego testera.

Gallardo LP 550-2 Spyder został wyposażony w silnik V10 o pojemności 5.2-litra. Jednostka generuje moc 550 KM. Jak twierdzi włoska marka w Gallardo dokonano szereg modyfikacji by dostosować je do napędu na tylne koła- zmiana ustawień amortyzatorów, aerodynamiki tak by nie przeszkadzała zmiana rozkładu masy. Samochód waży 1 520kg i do 100 km/h przyspiesza w 4.2 sekundy osiągając maksymalnie 319km/h.

Podczas salonu samochodowego we Frankfurcie Lamborghini pokazało najmocniejsza wersję Gallardo LP 570-4 Super Trofeo Stradale. Wszyscy zadawali sobie pytanie czy to jest ostatnie Gallardo i kiedy doczekamy się następcy? Wygląda na to, że  na razie nie będzie następcy, a Lamborghini powoli zaczyna przynudzać kolejnymi wersjami Gallardo.

Podobne wiadomości:

Superauto od Audi i Lamborghini

Superauto od Audi i Lamborghini

Samochody luksusowe 2017-03-11

Elektryfikacja zaraża kolejne gałęzie koncernu z Wolfsburga. Teraz pojawiają się plotki o elektrycznych supersamochodach od Audi i Lamborghini. 

Lamborghini z bagażnikiem na narty

auto motor i sport 0000-00-00

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowy Volkswagen Jetta - niedostępny w Europie
Nowy Volkswagen Jetta - niedostępny w Europie
Na targach w Detroit zadebiutował właśnie jeden z najważniejszych modeli dla koncernu Volskwagen. Kolejne wcielenie Jetty lada moment trafi na ulice za wielką wodą.