mojeauto.pl > motogazeta > Samochody luksusowe > Dagger GT ma zamiar pobić wszystkie rekordy

Dagger GT ma zamiar pobić wszystkie rekordy

Pół roku temu pojawiły się pierwsze informacje na temat samochodu o nazwie Dagger GT. Pewnie informacje o nim przeszłyby bez echa, gdyby nie obietnica osiągów jakie miał oferować. Były one bardzo imponujące.

Dagger GT ma zamiar pobić wszystkie rekordy
Po upływie tego czasu nadal nie mamy ostatecznej wersji pojazdu, ale właśnie pojawiły się pierwsze wizualizacje video wraz ze zdjęciami o wysokiej rozdzielczości. Prezentują one przede wszystkim design samochodu. Nad tym projektem amerykańskiego supersamochodu pracują inżynierowie firmy TranStar Racing oraz eksperci w zakresie aerodynamiki pracujący wcześniej dla NASA. W zespole znalazł się także projektant samochodu Saleen S7.

Firma TranStar zapowiadała, że samochód będzie bił praktycznie wszystkie ustanowione dotąd rekordy, włączając w to rekord okrążenia na torze Nurburgring.

Miał mu w tym pomóc silnik zaprojektowany przez Nelson Racing Engines. Jednostka, która może być zasilana nie tylko paliwem, ale także metanolem, etanolem czy wodorem rozwija moc maksymalną która wynosi okrągłe 2 tysiące koni mechanicznych. Szczytowy moment to gigantyczne 2,710 Nm, które jest przekazywane poprzez 6-biegową skrzynię.

Tak niesamowite osiągi mają pozwolić na rozwinięcie prędkości 100km/h w nieco ponad półtorej sekundy. Prędkość maksymalna jest szacowana na 483km/h. Powstanie tylko 5 egzemplarzy w 2011 roku, a rok później wyprodukowanych zostanie 10 sztuk. Auto będzie kosztować około 1,4 miliona złotych. Tak więc relatywnie tanio, jak na supersamochód o tak niesamowitych osiągach.

Podobne wiadomości:

Battle Royale - najszybsze pojedynki w Polsce

Battle Royale - najszybsze pojedynki w Polsce

Samochody luksusowe 2014-05-28

Najszybsze auta świata

Najszybsze auta świata

Samochody luksusowe 2013-04-16

Komentuj:

~adm 2010-12-08

"Powstanie tylko 5 egzemplarzy w 20011 roku" - niestety nie dożyjemy tego roku pańskiego..

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.